Polska-Wenezuela 3:0

2009-07-03 21:39

Reprezentacja Polski seniorów szybko i pewnie pokonała Wenezuelę 3:0 (25:15, 25:22, 25:20) w meczu czwartego tygodnia 20. edycji Ligi Światowej, rozgrywanym w Hali Stulecia we Wrocławiu. MVP spotkania wybrany został Bartosz Kurek.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo długiej wymiany, wygranej przez Polaków po skutecznym ataku Bartosza Kurka. Dzięki dobrej grze w obronie i efektywnych kontrach na pierwszą przerwę techniczną biało-czerwoni schodzili prowadząc 8:6. Przy stanie 10:8  w polu zagrywki w polskiej drużynie stanął Bartosz Kurek i za sprawą jego mocnych serwisów zrobiło się 14:8 dla Polski. W kolejnej fazie seta podopieczni Daniela Castellani’ego systematycznie zwiększali przewagę (16:10), a po drugiej przerwie technicznej kilkoma asami serwisowymi popisał się Grzegorz Łomacz. Partia zakończyła się wysokim zwycięstwem Polaków 25:15.

Na początku drugiego seta biało-czerwoni kontynuowali dobrą passę z pierwszej odsłony meczu, a Wenezuelczycy popełniali coraz więcej błędów (8:3). Po pierwszej przerwie technicznej podopieczni Daniela Castellani’ego nieco się zdekoncentrowali, przez co rywale zaczęli odrabiać straty (8:6, 10:9), a chwilę później udało im się nawet doprowadzić do remisu (11:11, 13:13). Wyrównana walka toczyła się do stanu 18:18. Potem na zagrywce stanął Michał Bąkiewicz. Dzięki jego mocnym serwisom Wenezuelczycy popełniali błędy w przyjęciu, a Polacy efektywnie blokowali i kontratakowali (21:18). Partię skutecznym atakiem zakończył nie kto inny jak Michał Bąkiewicz (25:22).

Trzeci set rozpoczął się po myśli drużyny z Wenezueli. Po asie serwisowym Juana Carlosa przeciwnicy biało-czerwonych na pierwszą przerwę techniczną schodzili z dwupunktową przewagą (8:6). Po chwili odpoczynku Polacy zdołali odrobić jednak straty (8:8), a na kolejnym czasie technicznym, po asie serwisowym Piotra Nowakowskiego, na tablicy widniał wynik 16:13 dla Polski. W końcówce trzeciej odsłony meczu przewaga podopiecznych Daniela Castellani’ego systematycznie rosła (19:15, 21:16, 23:18). Set zakończył się po skutecznym ataku Jakuba Jarosza (25:20).

Polska: Możdżonek, Nowakowski, Łomacz, Bąkiewicz, Kurek, Jarosz, Zatorski (libero) oraz  Woicki, Gromadowski, Ruciak, Kłos

Wenezuela: Andy, Juan Carlos, Ivan, Thomas, Freddy,  Luis, Joel (libero) oraz Rodman, Carlos