LŚ: Brazylia znów lepsza od Polski

2009-06-28 18:13

Reprezentacja Polski doznała drugiej porażki przeciwko Brazylii w ramach rozgrywanych w Łodzi spotkań fazy grupowej Ligi Światowej. Podobnie jak wczoraj podopieczni Daniela Castellani’ego przegrali 0:3 (19:25, 21:25, 20:25). MVP spotkania został Sergio.

Pierwszy punkt w spotkaniu zdobyli Brazylijczycy po błędzie zagrywki Bartosza Kurka. Chwilę później, głównie za sprawą skutecznej gry w bloku, biało-czerwoni wyszli na prowadzenie (4:2, 6:3).  Na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzili prowadząc 8:7. Po przerwie jednak „canarinhos” zaczęli odrabiać straty, skutecznie broniąc ataki podopiecznych Daniela Castellani’ego (11:12, 13:15, 14:16). Końcówka zdecydowanie należała do Brazylii, która wygrała pierwszą partię 25:19.

Druga odsłona meczu zaczęła się po myśli reprezentacji Polski. Skuteczna gra w bloku, zwłaszcza Marcina Możdżonka, spowodowała, że biało-czerwoni schodzili na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem (8:6). Dobra passa Polaków trwała do stanu 15:12. Chwilę później  zrobiło się 16:15 dla Brazylijczyków, którzy zdobyli cztery punkty z rzędu. Biało-czerwoni doprowadzili jeszcze do remisu 18:18, ale w końcowej fazie tej partii znów lepsi byli rywale (18:20, 19:22). Set zakończył się po skutecznym bloku Brazylijczyków na Piotrze Nowakowskim (21:25).

Na początku trzeciej partii, za sprawą dobrych serwisów Grzegorza Łomacza i skutecznej gry w bloku biało-czerwonych, na tablicy widniał wynik 4:0, a chwilę później 5:1 dla Polski. Przewaga ta szybko jednak została zniwelowana. Dobrze grająca w obronie Brazylia odrobiła straty i na pierwszą przerwę techniczną schodziła prowadząc 8:6. W miarę rozwoju seta Brazylijczycy zwiększali przewagę (11:13, 13:16, 18:23) i nie oddali jej już do końca spotkania. Mecz zakończył się skutecznym atakiem Rodrigao (20:25).

Polska: Nowakowski, Łomacz, Kurek, Jarosz, Możdżonek, Bąkiewicz, Ignaczak (libero) oraz Ruciak, Woicki, Bartman, Gromadowski

Brazylia:  Bruno, Sidao, Vissotto, Rodrigao, Thiago, Murilo, Sergio (libero) oraz Marlon, Joao Paulo