III kolejka PLS: Politechnika zwycięża w Sosnowcu!

2004-10-30 00:00

Sensacyjnie zakończyło się spotkanie otwierające trzecią kolejkę PLS. Faworyzowany zespół Polskiej Energii Sosnowiec przegrał we własnej hali z AZS Politechniką Warszawa 2:3.

W dwóch pierwszy setach dominacja przyjezdnych nie podlegała dyskusji. O ile piewrszy set do drugiej przerwy technicznej toczył się przy przewadze gospodarzy, o tyle druga partia w wykonaniu siatkarzy z Warszawy była znakomita. A wynik 25:12 oddaje to, co działo się na parkiecie.

Dwa kolejne sety to z kolei przewaga gospodarzy. Podobać mogła się zwłaszcza gra Żurawskiego, który praktycznie nie mylił się w ataku. Dzielnie dsekundował mu zaledwie 17-letni Zbigniew Bartman.

Tie-break to ponownie przewaga przyjezdnych, którzy prowadzili już 8:4. Gospodarze jak mogli starali się zniwelowac straty zp oczątku seta, ale konsekwentnie grający podopieczni Krzysztofa Felczaka skutecznie im to uniemożliwili.

KP Polska Energia Sosnowiec - AZS Politechnika Warszawa 2:3 (22:25, 12:25, 25:20, 25:21, 11:15).