Montreux: Polska-Japonia 3:0

2009-06-13 16:31

Polska pokonała Japonię 3:0 (25:22, 25:23, 25:21) w meczu o miejsca 5-8 turnieju Montreux Volley Masters. W półfinałach grają: Brazylia - Holandia oraz Włochy - Chiny

W wyrównanym pierszym secie Polki pewnie wygrały jego końcówkę, prowadząc 22:21 i 24:21. W drugiej partii trwa twarda walka. Japonki prowadzą m.in. 6:5, 9:8 i 13:11. Polki wyrównują na 13:13. Trener rywalek bierze czas. Jego zespół zdobywa kolejno trzy punkty. Po wznowieniu gry Polki wyrównują na 16:16. Japonia znowu uzykuje trzy punkty przewagi (20:17). Po chwili jest znowu remis 21:21. Przy stanie 23:23 Maiko Kano psuje zagrywkę, a w nastepnej akcji Japonki atakują w aut. Od drugiej przerwy technicznej trzeciej partii Polska przejęła inicjatywę i prowadziła m.in. 16:15, 19:15, 22:21 oraz 24:21.

Polska:Bełcik, Kaczor (8 pkt), Bednarek, Pykosz, Barańska (12), Jagieło (12), Zenik (libero) oraz Sawicka, Sadurek, Świeniewicz, Gajgał;

Japonia: Kurihara, Takeshita, Inoue, Ishida, Araki, Kimura, Sano (libero) oraz Shoji, Hamaguchi, Kano