Montreux: Polska przegrała z Brazylią

2009-06-13 11:07

Polska przegrała z Brazylią 1:3 (18:25, 26:24, 14:25, 13:25) w ostatnim spotkaniu grupowym turnieju Montreux Volley Masters. W sobotę (14.00) Polska spotka się z Japonią w meczu o miejsca 5-8.

Przy stanie 5:3 dla Polski w 1. secie kontuzji doznała Izabela Żebrowska, która została zniesiona z parkietu. Przy pierwszej przerwie technicznej Polki przegrywały tylko 7:8. Im bliżej końca seta, tym przewaga rywalek była wyższa. Siatkarki Brazylii do meczu z Polkami nie straciły w Montreux partii. Drugą przegrały z zespołem trenera Jerzego Matlaka 24:26. Polska prowadziła 22:18 i 23:21. Jednak traciła punkty głównie po swoich błędach. Brazylia prowadziła 24:23. Na parkiet weszła Izabela Bełcik. Piłkę  setową obroniła atakiem Dorota Świeniewicz. Przy stanie 24:24 Bełcik zaserwowała po siatce asa. Następnie punkt zdobyła Agnieszka Bednarek. Trzeciego seta Brazylia pewnie wygrała, rywalki prowadziły wysoko m.in. 18:11 i 20:12. W szeregach mistrzyń olimpijskich najlepiej punktowały Sheila Castro, Fabiana Claudino i Welissa Gonzaga. W czwartej partii Brazylia prowadziła m.in. 8:4 i 16:8.

Polska: Sadurek-Mikołajczyk, Żebrowska, Pykosz, Bednarek, Świeniewicz, Woźniakowska, Sawicka (libero) oraz Jagieło, Skowrońska, Zenik, Bełcik, Gajgał;

Brazylia: Claudino Fabiana, Takagui Ana Tiemi, Marianne Steinbrecher, Caroline Gattaz, Welissa Gonzaga, Sheila Castro, Fabiana de Oliveira (libero) oraz Danielle Lins, Natalia Pereira, Regiane Bidias, Thaisa Menezes