Montreux: Polska-Niemcy 3:0

2009-06-12 18:47

Polska pokonała Niemcy 3:0 (25:23, 25:17, 25:16) w swoim drugim meczu turnieju Montreux Volley Masters.

Bardzo dobry pierwszy set w wykonaniu Polek, a przede wszystkim rewelacyjna gra Agnieszki Bednarek. Jej serwis dał 25-y punkt w pierwszej partii. Przedostatni zdobyła Joanna Kaczor. Wygranie tej odsłony dało Polkom sporo pewnosci. W drugiej podopieczne trenera Jerzego Matlaka grały swobodnie. W trzecim secie Polki prowadziły 8:6 po pierwszej przerwie technicznej. Przy drugiej przewaga wynosiła 16:10, Stało się tak m.in. za sprawą bardzo trudnych zagrywek Agnieszki Bednarek. Na trybunach goracy doping - Polska, Polska, Polska. Ekipa trenera Matlaka prowadzi 21:12 i Niemki są rozbite.

Polska: Bełcik, Kaczor (9 pkt), Gajgał, Bednarek (12), Świeniewicz, Barańska, Zenik (libero) oraz Jagieło (15), Sawicka, Pykosz;

Niemcy: Hanke, Matthes, Ross, Brinker (9), Brandt, Ssuschke, Thomsen (libero) oraz Kozuch, Durr