WT Mysłowice: Finał brazylijsko-amerykański

2009-05-30 19:44

W finale mysłowickiego turnieju SWATCH FIVB World Tour 2009 zagrają Brazylijczycy Harley/Alison i Amerykanie Jennings/Fuerbringer.

W pierwszym półfinale SWATCH FIVB World Tour 2009 Mysłowice Open spotkały się pary z Brazylii - Harley/Alison i Niemiec – Brink/Reckermann. Poziom gry odzwierciedlał dokładnie, o jaką stawkę toczy się gra. Udane bloki Harleya w połączeniu ze świetnym przyjęciem powiększały przewagę Canarinhos. Przy stanie 11:9 dla Brazylijczyków wydawało się, że Niemcy są w stanie odrobić starty, jednak Alison i Harley, prezentujący niezwykle wysoką formę, nie dawali im na to szans.  Różnica punktowa wzrosła do czterech oczek 18:14 i na nic zdawały się pojedyncze ataki Reckermanna. Czteropunktowa przewaga utrzymała się do końca seta, którego Brazylijczycy wygrali ostatecznie 21:17. Drugi set to niezmiennie dobra gra pary Alison/Harley. Przy stanie 13:8 doskonałym atakiem popisał się Harley, a chwilę później jego blok na Brinku dał parze brazylijskiej piętnasty punkt. Mimo asa serwisowego Reckermanna, Niemcy nie zdołali odrobić strat, przegrywając ostatecznie drugą partię i cały mecz.

Harley/Alison – Brink/Reckermann 2:0 (21:17, 21:16)

W drugim półfinale spotkały się dwie pary amerykańskie. W pierwszej partii walka punkt za punkt trwała do stanu 8:8. Skuteczna gra blokiem i niezwykle mocne ataki spowodowały, że Jake Gibb/Sean Rosenthal odskoczyli rywalom na trzy punkty. Casey Jennings/Matt Fuerbringer szybko jednak poprawili grę w obronie i zaczęli z akcji na akcję odrabiać straty. Po chwili na tablicy wyników był już remis. Para Gibb/Rosenthal popełniała coraz więcej błędów. Ich przeciwnicy to wykorzystali i po kolejnych atakach uzyskiwali coraz większą przewagę, by ostatecznie wygrać seta 21:15. W drugiej partii sytuacja się odwróciła. Od początku na boisku dominowali Gibb/Rosenthal. Świetna gra w przyjęciu, niezwykle precyzyjne ataki i skuteczna gra blokiem spowodowały, że z akcji na akcję  powiększali przewagę nad duetem Jennings/Fuerbringer. Set skończył się wygraną Gibba i Rosenthala 21:14. Tym samym o zwycięstwie w tym meczu miał decydować tie-break. W nim od początku inicjatywę przejęli Jennings/Fuerbringer. Gibb/Rosenthal nie byli w stanie zatrzymać  rozpędzonych kolegów. Set i mecz skończył się wygraną pary Jennings/Fuerbringer i to oni zagrają w wielkim finale.

Gibb/Rosenthal - Jennings/Fuerbringer 1:2 (8:14, 21:14, 8:15)