Grzegorz Fijałek: Zagraliśmy poniżej oczekiwań

2009-05-29 12:54

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel w swoim trzecim meczu na turnieju SWATCH FIVB World Tour 2009 Mysłowice Open ulegli brazylijskiej parze Marcio Araujo/Fabio Luiz 0:2. Była to druga porażka podopiecznych Sławomira Roberta w Mysłowicach. Tym samym polska para pożegnała się z turniejem.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a obie drużyny grały punkt za punkt. W drugiej połowie seta sytuacja zaczęła jednak ulegać zmianie. Para polska zaczęła popełniać sporo błędów własnych, głównie w ataku, co przełożyło się na końcowy wynik partii, przegranej przez Fijałka  i Prudla 16:21.

Drugi set miał podobny przebieg jak pierwsza odsłona meczu. Wyrównana walka miała miejsce na początku partii, z czasem jednak Brazylijczycy zaczęli zwiększać przewagę, a Polacy nie byli w stanie ich dogonić. Partia skończyła się tak samo jak poprzednia – 16:21.

Spodziewaliśmy się, że z Brazylijczykami nie będzie łatwo wygrać, bo to bardzo trudni przeciwnicy. W dzisiejszym spotkaniu rywale popełniali bardzo mało błędów i praktycznie kończyli wszystkie ataki. Jak odskoczyli nam na kilka punktów, nie byliśmy już w stanie odrobić strat – skomentował spotkanie Grzegorz Fijałek.

Na pewno zagraliśmy poniżej oczekiwań, zarówno swoich jak i kibiców. W tym sezonie prawie na każdym turnieju wygrywamy tylko po jednym meczu, zajmujemy przedostatnie miejsce, co nie jest satysfakcjonujące. Z drugiej jednak strony trzeba podkreślić, że obsada tego turnieju była bardzo silna, bo prawie wszystkie najlepsze pary przyjechały do Mysłowic. Cieszymy się, że cały jesteśmy w tej czołówce, jeździmy na wszystkie turnieje, zbieramy doświadczenie. Mam nadzieję, że za jakiś czas zaprocentuje to tym, że będziemy zajmować na World Tour’ach wyższe lokaty  – podkreślił polski zawodnik.

Fijałek i Prudel na turnieju w Mysłowicach sklasyfikowani zostali na miejscach 17-24.

Fijałek/Prudel – Marcio Araujo/Fabio Luiz 0:2 (16:21, 16:21)