WT Mysłowice: W pierwszej rundzie wygrana Fijałka i Prudla

2009-05-28 14:21

W pierwszej rundzie turnieju głównego SWATCH FIVB World Tour 2009 Mysłowice Open Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali wenezuelską parę Hernandez/Fanfe 2:0. Podopieczni Sławomira Roberta niemal przez całe spotkanie dominowali na boisku, pewnie wygrywając oba sety.

Zwycięstwa nie udało się niestety odnieść Michałowi Kądziole i Jakubowi Szałankiewiczowi, których przeciwnikami byli Holendrzy Boersma/Paulides. Początek pierwszego seta to wyrównana walka. Mimo niewielkich strat punktowych, Polakom udawało się odrabiać straty. Sił nie wystarczyło jednak na całą odsłonę, którą Polacy ostatecznie przegrali do 15. Drugi set to ponownie zacięta rywalizacja, urozmaicana efektownymi akcjami w wykonaniu obu par. Kądzioła i Szałankiewcz zdołali odrobić aż czteropunktową stratę, a przyczyniła się do tego najdłuższa wymiana w meczu, zakończona ostatecznie atakiem Kądzioły. Polskiej parze udało się doprowadzić do tie- breaka, którego jednak nie zdołali rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Trzecia  polska para, która w turnieju występuje z dziką kartą: Leźnicki/Wojtasik przegrała w dwóch setach z Brazylijczykami Harley/Alison. Młodzi Polacy zarówno w pierwszej jak i w drugiej partii byli nie byli w stanie nawiązać walki z  doświadczonymi „canarinhos”.

Wyniki pierwszych spotkań Polaków w turnieju głównym:

Harley/Alison (BRA) – Wojtasik/Leźnicki (POL) 2:0 (21:12, 21:13)
Kądzioła/Szałankiewicz (POL) – Boersma E./Paulides 1:2 (NED) (15:21, 21:19, 10:15)
Fijałek/Prudel (POL) – Hernandez/Fanfe (VEN)  2:0 (21:13, 21:14)