WT Mysłowice: Za nami kwalifikacje krajowe

2009-05-27 01:12

Turniej SWATCH FIVB World Tour 2009 Mysłowice Open rozpoczął się od kwalifikacji krajowych. Wystąpiły w nich po cztery pary z Brazylii, Czech oraz Holandii.

Brazylijczycy Marcio Arauno/ Fabio Luiz potrzebowali dwóch setów, aby pokonać inną brazylijską parę Jan/Thiago. Pierwsza partia meczu to prawdziwa dominacja Marcio i Fabio. W drugim walka była bardzo wyrównana. Żaden z duetów nie potrafił wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Ostatecznie jednak znów lepsi okazali wicemistrzowie olimpijscy. Tym samym o grę w turnieju kwalifikacyjnym zagrają z Benjaminem i Hevaldo. Ten brazylijski duet musiał się nieźle napracować, aby pokonać parę Franco/Pitta. O zwycięstwie w tym meczu decydował dopiero tie-break.

W pojedynku czeskim Kufa/Weiss pokonali dość gładko parę Provaznik/ Hanak. W drugim spotkaniu po trzysetowej walce Pavlas/ Svoboda pokonali inny czeski duet Kufa/ Rucka i tym samym awansowali do turnieju kwalifikacyjnego. Wolny los przypadł pogromcom polskich duetów podczas turnieju w Rzymie, parze Kubala/Benes.

Do turnieju kwalifikacyjnego awansowały również dwie pary holenderskie Bolsterlee / Lokerse i Oude Elferink / Stiekema. Pierwsza dość gładko pokonała swoich kolegów Mopan / Vismans 2:0 ( 14,13), druga musiała się mocniej napracować, ale ostatecznie wygrała również w dwóch setach.

W pojedynku kończącym Country Quota spotkały się dwie najlepsze pary brazylijskie MarcioAraujo/Fabio Luiz i Benjamin/ Hevaldo. Wicemistrzowie olimpijscy potrzebowali tylko dwóch setów by pokonać swoich kolegów. Pierwsza partia była bardzo wyrównana, a walka toczyła się punkt za punkt . W końcówce lepsi okazali się Marcio i Fabio i ostatecznie wygrali 21:17. Podłamani Benjamin/ Hevaldo nie byli w stanie nawiązać walki w drugim secie i ostatecznie przegrali go do 12. W turnieju kwalifikacyjnym zobaczymy więc duet MarcioAraujo/Fabio Luiz.