Drugi dzień eliminacji MŚ Juniorek Rumunia - Portugalia

2009-05-09 17:19

Portugalia 0 vs.3 Rumunia (18:25, 17:25, 16:25)

Pierwsze spotkanie drugiego dnia eliminacji do MŚ Juniorek w Krośnie rozpoczęły drużyny Portugalii i Rumunii. Oba zespoły przegrały wczoraj swoje spotkania , dzisiejszy dzień pokaże która z tych drużyn nie ma już szans na awans.

Mnożące się błędy po obu stronach, brak zgrania powodują, że rezultat na pierwszej przerwie technicznej jest bardziej wynikiem błędów przeciwnika niż punktów zdobytych z gry. Rumunki wypracowując sobie trzypunktową przewagę zdominowały całkowicie pierwszego seta. Brak komunikacji pomiędzy zawodniczkami portugalskimi pozwala na powiększenie przewagi przy drugiej przerwie technicznej do dziewięciu punktów. Podopiecznym trenera Luisa Sousa udaje się wykorzystując błędy zawodniczek z Rumunii zniwelować tą przewagę do siedmiu punktów na koniec seta.

Set drugi w niczym nie różnił się od pierwszej odsłony meczu. Brak zgrania i zrozumienia w drużynie Portugalii pozwala reprezentacji Rumunii na objęcie sześciopunktowej przewagi przy drugiej przerwie technicznej. Spotkanie kończy się stanem 25:17 dla Rumunii.

Najbardziej wyrównany okazał się początek  seta trzeciego. Zdecydowanej poprawie uległo przyjęcie po stronie drużyny Portugalii, mniejsza ilość błędów własnych pozwoliła na doprowadzenie do dwupunktowej przewagi na pierwszej przerwie technicznej. Mimo lepszego początku różnica pomiędzy obiema drużynami była zdecydowanie za duża. Reprezentacja Rumunii łatwo wygrała do 16 tego seta i całe spotkanie 3:0.

Portugalia :  Mariana Falcao, Eduarda Duarte, Mafalda Silva Mariana Alexandre Mariana Pereira Marta Hurst, Filipa Ferreira (l) and Ana Felix
Rumunia:   Maria Baciu, Adriana Vilcu, Amalia Cucu, Sabina Miclea, Georgiana Muresan Lorena Dancu (l) and Bianca Cazacu, Melinda Dragusin