Polki zwyciężają w Krośnie

2009-05-08 19:27

Polska 3 - 0 Rumunia (25:15, 25:20, 25:18)
Polki wygrywają pierwsze spotkanie w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata Juniorek rozgrywanych w Krośnie.
Polki rozpoczynają spotkanie bardzo mocno skoncentrowane. Już na samym początku zdobywają czteropunktową przewagę na pierwszej przerwie technicznej. As serwisowy Tamary Kaliszuk  znakomita gra na środku Mai Tokarskiej i druga przerwa techniczna przy stanie 16:9 dla Polski. Pierwszy set zespół z Rumunii przegrywa do 15.
Podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego po łatwo wygranym secie, rozpoczynają drugą odsłonę spotkania wyraźnie zdekoncentrowane, co skutkuje utratą trzech punktów z rzędu.  Mimo słabej gry na początku Polki odrabiają straty i na pierwszej przerwie technicznej uzyskują jednopunktowe prowadzenie.  Gra do samego końca seta zostaje zdominowana przez reprezentację Polski, dzięki czemu pięciopunktowe prowadzenie uzyskane przy stanie 21:16 utrzymuje się do końca seta.
Trzeci i ostatni set to najbardziej wyrównana partia tego spotkania. Polki popełniają błędy głównie w obronie, brakuje szybkich akcji z krótkiej piłki, co pozwala reprezentacji Rumunii na odrobienie trzypunktowej straty oraz po raz pierwszy w tym spotkaniu objęciu prowadzenia na przerwie technicznej 8:7. Druga odsłona tego seta to podobnie jak początek spotkania wyrównana gra punkt za punkt. Polkom dzięki atakom z lewego skrzydła Katarzyny Brydy oraz ze środka Mai Tokarskiej zdobywają trzypunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej, które do końca tego seta powiększają do siedmiu punktów wygrywając całe spotkanie 3:0. (25:15, 25:20, 25:18).
Spotkanie obejrzało ponad dwa tysiące osób.

Polska: Monika Martalek, Tamara Kaliszuk, Katarzyna Bryda, Joanna Wołosz, Maja Tokarska, Patrycja Polak, Iza Śliwa (l) oraz Katarzyna Lisiecka
Rumunia: Amalia Cucu, Adriana Vilcu, Bianca Cazacu,Maria Baciu,Sabina Miclea, Georgiana Muresan, Lorena Dancu (l) oraz Eliza Melu, Maria Armenau