WT Sanya: Polacy poza czołówką

2008-11-14 15:14

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zajęli miejsca 9-12 w zawodach Swatch FIVB World Tour w chińskim Sanya. Druga polska para – Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel uplasowała się na miejscach w przedziale 17-24.

Turniej wygrali Brazylijczycy – Benjamin i Harley,  którzy w finale pokonali swoich rodaków – parę Pitta i Cunha 2:0. Trzecią lokatę zajęli zawodnicy z Argentyny – Baracetti i Salema.

W turnieju pań polskie siatkarki – Monika Brzostek i Karolina Sowała uplasowały się, podobnie jak Prudel i Fijałek, na miejscach 17-24. Triumfowały Amerykanki: Jen Boss i April Ross, które w meczu finałowym wygrały z Chinkami Y.Huang/Zhang Xi 2:0. Trzecie miejsce także przypadło Amerykankom – parze Branagh i Turner.

Po zawodach w Sanya, FIVB opublikowała nowy ranking par żeńskich i męskich. Najlepiej z Polaków wypadli w nim Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy znaleźli się na 43. miejscu (1122 punktów). Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel uplasowali się na 46. lokacie (1096). Monika Brzostek i Karolina Sowała zajmują 63. pozycję. (606 punktów)