powrót
SYSTEM ROZGRYWEK O MISTRZOSTWO POLSKI 2008/2009
2008-10-14 16:10
SYSTEM ROZGRYWEK O MISTRZOSTWO POLSKI
W KATEGORIACH MŁODZIEŻOWYCH
na sezon 2008/2009
1. W każdym województwie rozgrywki przebiegają do wyłonienia mistrza i wicemistrza województwa, którzy zdobywają prawo do gry w dalszych etapach.
2. Etapy rozgrywek centralnych:
I etap centralny – ćwierćfinał
Startują 32 zespoły podzielone na 8 grup po 4 zespoły, awansują po 2 zespoły,
II etap centralny – półfinał
Startuje 16 zespołów podzielonych na 4 grupy po 4 zespoły, awansują po 2 zespoły,
III etap centralny - finał
finał zawodów młodzieżowych:
- 1, 2, 3 dzień 2 podgrupy po 4 zespoły – systemem „ każdy z każdym”
- 4 dzień – rozgrywki „ na krzyż”
- 5 dzień – finały o poszczególne miejsca
Podział na grupy – ćwierćfinał
Kategoria: młodzicy, kadetki, juniorzy
W sezonie 2008/2009 gospodarz na pierwszym miejscu w grupie (dotyczy rozgrywek kategorii: młodzicy, kadetki, juniorzy).
Grupa I
|
Grupa II
|
1. Łódzkie I
|
1. Podkarpackie I
|
2. Podkarpackie II
|
2. Łódzkie II
|
3. Świętokrzyskie I
|
3. Małopolskie I
|
4. Małopolskie II
|
4. Świętokrzyskie II
|
Grupa III
|
Grupa IV
|
1. Lubelskie I
|
1. Warmińsko – mazurskie I
|
2. Podlaskie II
|
2. Mazowieckie II
|
3. Mazowieckie I
|
3. Podlaskie I
|
4. Warmińsko – mazurskie II
|
4. Lubelskie II
|
Grupa V
|
Grupa VI
|
1. Zachodnio – pomorskie I
|
1. Kujawsko – pomorskie I
|
2. Wielkopolskie II
|
2. Pomorskie II
|
3. Pomorskie I
|
3. Wielkopolskie I
|
4. Kujawsko – pomorskie II
|
4. Zachodnio – pomorskie II
|
Grupa VII
|
Grupa VIII
|
1. Dolnośląskie I
|
1. Opolskie I
|
2. Śląskie II
|
2. Lubuskie II
|
3 Lubuskie I
|
3. Śląskie I
|
4. Opolskie II
|
4. Dolnośląskie II
|
Podział na grupy – ćwierćfinał
Kategoria: młodziczki, kadeci, juniorki
W sezonie 2008/2009 gospodarz na pierwszym miejscu w grupie (dotyczy rozgrywek kategorii: młodziczki, kadeci, juniorki).
Grupa I
|
Grupa II
|
1. Świętokrzyskie I
|
1. Małopolskie I
|
2. Podkarpackie II
|
2. Łódzkie II
|
3. Łódzkie I
|
3. Podkarpackie I
|
4. Małopolskie II
|
4. Świętokrzyskie II
|
Grupa III
|
Grupa IV
|
1. Mazowieckie I
|
1. Podlaskie I
|
2. Podlaskie II
|
2. Mazowieckie II
|
3. Lubelskie I
|
3. Warmińsko – mazurskie I
|
4. Warmińsko – mazurskie II
|
4. Lubelskie II
|
Grupa V
|
Grupa VI
|
1. Pomorskie I
|
1. Wielkopolskie I
|
2. Wielkopolskie II
|
2. Pomorskie II
|
3. Zachodnio – pomorskie I
|
3. Kujawsko – pomorskie I
|
4. Kujawsko – pomorskie II
|
4. Zachodnio – pomorskie II
|
Grupa VII
|
Grupa VIII
|
1. Lubuskie I
|
1. Śląskie I
|
2. Śląskie II
|
2. Lubuskie II
|
3 Dolnośląskie I
|
3. Opolskie I
|
4. Opolskie II
|
4. Dolnośląskie II
|
Podział na grupy – półfinał
Dotyczy wszystkich kategorii wiekowych
Grupa I
|
Grupa II
|
1. I m z grupy V
|
1. I m z grupy VI
|
2. II m z grupy III
|
2. II m z grupy IV
|
3. I m z grupy I
|
3. I m z grupy II
|
4. II m z grupy VII
|
4. II m z grupy VIII
|
Grupa III
|
Grupa IV
|
1. I m z grupy VII
|
1. I m z grupy VIII
|
2. II m z grupy I
|
2. II m z grupy II
|
3. I m z grupy III
|
3. I m z grupy IV
|
4. II m z grupy V
|
4. II m z grupy VI
|
W sezonie 2008/2009 gospodarz na pierwszym miejscu w grupie.
Finał
Dotyczy wszystkich kategorii wiekowych
Grupa A
|
Grupa B
|
1. I m – grupa IV
|
1. I m – grupa III
|
2. II m – grupa II
|
2. II m – grupa I
|
3. I m - grupa I
|
3. I m – grupa II
|
4. II m – grupa III
|
4. II m – grupa IV
|
W rozgrywkach młodzieżowych gra dalej jest następująca:
4 dzień :
1. I m – grupa A - II m –grupa B
2. II m – grupa A - I m – grupa B
3. III m – grupa A - IV m – grupa B
4. IV m – grupa A - III m – grupa B
5 dzień :
zwycięzcy meczu 1 i 2 grają o I i II miejsce
przegrani meczu 1 i 2 grają o III i IV miejsce
zwycięzcy meczu 3 i 4 grają o V i VI miejsce
przegrani meczu 3 i 4 grają o VII i VIII miejsce
Podział na grupy województw
I
|
II
|
III
|
IV
|
Świętokrzyskie
|
Lubelskie
|
Zachodniopomorskie
|
Dolnośląskie
|
Podkarpackie
|
Podlaskie
|
Wielkopolskie
|
Śląskie
|
Łódzkie
|
Mazowieckie
|
Pomorskie
|
Lubuskie
|
Małopolskie
|
Warmińsko-Mazurskie
|
Kujawsko-Pomorskie
|
Opolskie
|
Terminy sezonu 2008/2009
w kategoriach młodzieżowych
Kategoria
|
Turniej dodatkowy
|
Ćwierćfinał
|
Półfinał
|
Finał
|
Młodziczki
|
do 22.03.2009
|
04-05.04.2009
|
25-26.04.2009
|
15-17.05.2009
|
Młodzicy
|
Kadetki
|
27.02.-01.03.2009
|
13-15.03.2009
|
08-10.05.2009
|
27.05.-31.05.2009
|
Kadeci
|
Juniorki
|
06-08.02.2009
|
20-22.02.2009
|
20-22.03.2009
|
22-26.04.2009
|
Juniorzy
|
Eliminacje do OOM
17-19.04.2009
Finały OOM
29.04. – 03.05.2009
Następnego dnia po zakończeniu rozgrywek WZPS zobowiązane są przysłać faksem do PZPS nazwy, adresy i telefony dwóch pierwszych drużyn oraz zgłoszenie drużyn do rozgrywek centralnych (formularz MP-1) wraz z wykazem zawodników (kompletny formularz F-02), potwierdzonym w macierzystym WZPS. Niekompletne wypełnienie formularza F-O2 grozi niedopuszczeniem do rozgrywek.
W przypadku, gdy do rozgrywek centralnych (ćwierćfinałów MMP) awansują dwa zespoły z jednego klubu, kompletny formularz F-02 powinien zawierać skład imienny poszczególnych drużyn, który obowiązuje do końca rozgrywek (do finałów MMP włącznie).
W przypadku gdy do kolejnej fazy rozgrywek centralnych awansuje tylko jeden zespół z klubu, nie ma możliwości uzupełnienia jego składu zawodnikami z zespołu drugiego.
Podczas zawodów ćwierćfinałowych, półfinałowych i finałowych drugi egzemplarz formularza F-02 należy przedstawić sędziemu głównemu.
Przy weryfikacji drużyny zobowiązane są posiadać:
1. LEGITYMACJE ZAWODNICZE
2. LICENCJE ZAWODNICZE
3. AKTUALNE INDYWIDUALNE BADANIA LEKARSKIE potwierdzone przez lekarza uprawnionego do orzecznictwa sportowo – lekarskiego.
4. KOMPLETNY FORMULARZ F-02 POTWIERDZONY PRZEZ WZPS
5. DOKUMENT TOŻSAMOŚCI (stwierdzający datę urodzenia)
UWAGA!
Zawodnik/czka w kategorii wiekowej (Młodzik/czka, Kadet/ka, Junior/ka), grający na podstawie Certyfikatu PZPS w klubie uczestniczącym w rozgrywkach seniorskich szczebla centralnego posiadającym zespół w danej kategorii młodzieżowej musi grać w tym klubie. Jeżeli klub pozyskujący nie posiada drużtny młodzieżowej zawodnik/czka może brać udział w rozgrywkach młodzieżowych wyłącznie w klubie, który posiada kartę zawodnika/czki.
|
|
|
|
Zawodników NSMS (NLO SMS PZPS Spała, NG i NLO SMS PZPS Sosnowiec) obowiązują następujące zasady:
|
|
1. Z chwilą zakwalifikowania się do szkolenia centralnego po Turnieju Nadziei Olimpijskich, a następnie podjęcia nauki w NSMS, powołani zawodnicy/czki nie mogą zmieniać barw klubowych bez zgody Klubu , który jest posiadaczem karty zawodniczej, do czasu ukończenia nauki w Niepublicznej Szkole Mistrzostwa Sportowego.
2. W sezonie, w którym zawodnik przerwał naukę w NSMS, licencja do gry może być wydana wyłącznie do klubu będącego posiadaczem karty zawodnika.
3. Zawodnicy NSMS mogą brać udział w rozgrywkach młodzików, kadetów, juniorów jedynie w barwach swojego klubu, na zasadach określanych corocznie w Komunikacie PZPS.
|
|
|
Regulamin turnieju dodatkowego z udziałem zawodniczek i zawodników NSMS w rozgrywkach młodzieżowych:
|
|
1. Zespoły klubowe, których zawodnicy/zawodniczki uczą się w NSMS PZPS, mają obowiązek uczestnictwa w danym cyklu rozgrywek wojewódzkich bez udziału ww. zawodniczek/zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Fakt posiadania zawodnika w NSMS nie zwalnia klubu z udziału w eliminacjach. Udział zawodników NSMS dozwolony jest dopiero od turnieju dodatkowego. W przypadku stwierdzenia gry w rozgrywkach wojewódzkich zawodnika NSMS mecz zostanie zweryfikowany walkowerem na korzyść przeciwnika 0:3 (0:75).
2. W przypadku zajęcia miejsca w województwie, niekwalifikującego do udziału w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, zespoły klubowe posiadające uczniów lub uczennice w NSMS PZPS, mają prawo do udziału w dodatkowym turnieju w regionie. Wyjątek stanowi punkt 3.
3. Kluby, które przejęły zawodników/czki (uczniów/uczennice NSMS) po Turnieju Nadziei Olimpijskich, nie mają z tego tytułu prawa do turnieju dodatkowego.
4. W przypadku rozgrywania dodatkowego turnieju finałowego w województwie, prawo udziału mają zespoły posiadające zawodnika/zawodniczkę w NSMS PZPS w danej kategorii wiekowej oraz kluby z rozgrywek wojewódzkich zgodnie z systemem rozgrywek ustalonym przez WZPS.
5. Terminy turniejów dodatkowych w województwach dla poszczególnych kategorii wiekowych ustala PZPS.
6. Zawodnicy/zawodniczki, którzy biorą udział w rozgrywkach młodzieżowych będą zwalniani do macierzystych klubów na dwa dni przed zawodami i są zobowiązani powrócić do NSMS najpóźniej następnego dnia po zawodach.
7. Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że w sezonie 2008/2009 obowiązują następujące kategorie wiekowe:
- Młodziczki/młodzicy – urodzeni od 01.01.1994
- Kadetki/kadeci – urodzeni od 01.01.1992
- Juniorki/juniorzy – urodzeni od 01.01.1990
Przypominamy, że w punktacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży województw i klubów sportowych przy udziale zawodnika w dwóch kategoriach wiekowych liczą się punkty za wynik uzyskany za udział we właściwej dla niego kategorii wiekowej. Gospodarzami turniejów finałowych będą kluby, które złożą najkorzystniejszą ofertę i zagwarantują najwyższy poziom organizacyjny. Wybór organizatorów turniejów finałowych na podstawie przyjętych zgłoszeń wraz ze stosownymi gwarancjami organizacyjnymi nastąpi w siedzibie PZPS. Zainteresowane Kluby zostaną poinformowane odrębnym pismem.
|
|