Maria Clara i Carolina najlepsze w Mysłowicach

2008-09-07 17:12

Po zaciętym trzysetowym spotkaniu, brazylijska para Carol/Maria Clara  pokonała niemiecką - Holtwick/Semmler.

Początek meczu finałowego, turnieju SWATCH FIVB World Tour Mysłowice 2008 Open obfitował w świetną grę pary brazylijskiej. Niemal wszystkie piłki, siostry Salgado kierowały na niższą Karin Hatwick, a ta wielokrotnie się myliła. Od stanu 7:6, kiedy w polu zagrywki mili się Ilka Semmler Brazylijki seryjnie punktują, zachowując 3-4 punktową przewagę. Stan ten trwa aż do końca seta, którego reprezentantki Brazylii wygrały w stosunku 21: 17.

W drugiej partii role się odwróciły i to niemiecka para narzuciła ostre tempo gry, prowadząc od pierwszych piłek. Semmler/Hotwick zmieniły taktykę i zaczęły zagrywać na Marię Clarę co przyniosło zamierzony efekt, w postaci wygranej w secie i wyrównania w meczu na 1:1.
Tie-break od samego początku przebiegał pod dyktando rozstawionych z numerem 4. w Mysłowicach sióstr Salgado. Po 56. minutach gry, z pierwszej wygranej w historii swoich występów w turniejach z cyklu World Tour mogły się cieszyć Brazylijki -  Carolina i Maria Clara Salgado.

Carolina/Maria Clara Salgado – Carin Hatwick/Ilka Semmler 2:1 (21:17, 19:21, 15:7)

Ilka Semmler: Bardzo cieszymy się z drugiego miejsca w turnieju. Jest to nasze największe osiągnięcie w historii występów w turniejach World Tour i na pewno przyjedzie do Mysłowic za rok.
Karin Hotwick: Bardzo podobała nam się organizacja turnieju w Mysłowicach. Po zajęciu trzeciego miejsca na turnieju Otera Open w Norwegii, udało nam się zdobyć srebro tutaj, to niesamowite uczucie.