WT, Mysłowice: Norweżki brązowymi medalistkami

2008-09-07 14:56

W meczu o brązowy medal turnieju SWATCH FIVB World Tour Mysłowice 2008 Open, po zaciętej walce wygrały reprezentantki Norwegii - Ingrid Torlen i Nina Hakedal.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, a żadna z par nie potrafiła osiągnąć optycznej przewagi. Walka punkt za punkt trwała do stanu 10:10. Gdy w polu zagrywki pojawiła się Tereza Tobiasowa, Czeszki zaczęły zdobywać seryjnie punkt za punktem. Norweżki nie kończyły swoich ataków, co skrzętnie wykorzystały nasze południowe sąsiadki. Duet z Czech grał dodatkowo świetnie w obronie. Set skończył się ostatecznie ich wygraną 21:14 po asie serwisowym Novakovej.

Druga partia znów była bardzo wyrównana. Oba zespoły zdawały sobie sprawę z rangi spotkania. Norweski duet grał już zdecydowanie lepiej niż w secie pierwszym.  Hakedal/Torlen bardzo dobrze odbierały mocne ataki Czeszek i skutecznie kontratakowały. Set obfitował w bardzo długie wymiany. Ostatecznie partie tą wygrały Norweżki i tym samym doprowadziły do stanu 1:1 w setach.

O zwycięstwie w tym mecz miał zatem decydować tie-break. W nim od początku przewagę uzyskała para z Norwegi. Hakedal i Torlen mocno, a co najważniejsze skutecznie atakowały. Piłkę na miarę zwycięstwa w secie i meczu pięknym atakiem zdobywa Nila.
Tym samym para z Norwegii zdobyła brązowy medal w mysłowickim World Tourze. Czeszkom przypadło miejsce czwarte. Choć ten wynik można uznać jako duży sukces. Bowiem para zza naszej południowej granicy rozpoczęła zawody już od kwalifikacji.

Nila/Ingrid - Novakova-Tobiasova 2:1 (14:21; 21:16; 15:10)

Ingrid Torlen: Bardzo cieszymy się z medalu, który udało nam się tu zdobyć. W pierwszym secie nasze rywalki grały rewelacyjnie, dlatego ciężko było nam nawiązać  równorzędną walkę. W drugiej partii role się odwróciły i udało nam się wygrać, podobnie w tie-breaku. Mamy nadzieję, że po srebrnym medalu w Norwegii tydzień temu i brązowym tutaj uda nam się za dwa tygodnie w Brazylii zdobyć upragione złoto.