WT, Mysłowice: Michoń – Szczytowicz/Wołoszyn poza turniejem

2008-09-05 18:55

Polki – Magdalena Michoń-Szczytowicz i Agnieszka Wołoszyn przegrywając z niemiecką parą  Banck/Guntner, odpadły z turnieju SWATCH FIVB World Tour Mysłowice 2008 Open.

Set pierwszy od mocnego uderzenia rozpoczęła para Anja Günther/Geeske Banck, wobec czego nasze reprezentantki popełniały błąd za błędem. „Niemiecka lokomotywa” była nie do zatrzymania, a Polki były tylko tłem dla dobrze grających Günther/ Banck. Ostatecznie set pierwszy wygrywa duet zza naszej zachodniej granicy 21:12.

Początek drugiej partii był bardzo wyrównany. Polki grały zupełnie inaczej niż kilka minut wcześniej. Skuteczne i mocne serwisy, przytomna gra przy siatce pozwoliły Magdalenie Michoń-Szczytowicz i Agnieszce Wołoszyn osiągnąć kilku punktową przewagę, tymczasem Niemki grały bardzo nerwowo i popełniały masę błędów. Wykorzystywały to Polki, które skutecznie kontratakowały. Ostatecznie set ku uciesze licznie zebranych kibiców padł łupem para Michoń-Szczytowicz/Wołoszyn 21:12, a o zwycięstwie w meczu miał decydować tie-break. W nim od początku inicjatywę przejęły Niemki. Polska para grała bardzo słabo w obronie, natomiast Norweżki skutecznymi atakami zdobywały punkt za punktem. Ostatecznie set trzeci i cały mecz wygrała para Günther/ Banck. Tym samym w turnieju głównym podczas SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open pozostał tylko jeden polski duet Urban/Wiatr.

- Pierwszego seta zaczęłyśmy słabo, dziewczyny od razu miały dużą przewagę i później ciężko było je dogonić, bo jest to bardzo dobra para. W drugim secie role się odwróciły, to my wygrałyśmy. Myślę, że przyczyną naszej porażki był brak konsekwencji ii dobrego przyjęcia zagrywki