ME Juniorów, Brno: Polacy wygrali z Włochami

2008-09-03 22:56

Reprezentacja Polski wygrała swój pierwszy mecz w fazie grupowej mistrzostw Europy juniorów. Biało–czerwoni po czterosetowym pojedynku pokonali reprezentację Włoch 3:1 (25:23; 25:22; 23:25; 25:15).

Polacy przystąpili do tego spotkania rozluźnieni, z uśmiechami na ustach postanawiając, że jakkolwiek miałby się nie skończyć ten mecz, dadzą z siebie maksimum. Tak też było. Od razu odrzucili rywali od siatki mocną zagrywką, utrudniając im wyprowadzenie skutecznego ataku. Przez cały mecz bardzo dobrze grali blokiem, skutecznie w ataku i niezwykle ambitnie w obronie.
Jedynie w trzeciej partii, kiedy zwycięstwo w całym meczu było już na wyciągnięcie ręki, w szeregi Polaków wdarło się niewielkie rozluźnienie. W decydujących momentach zabrakło koncentracji, biało–czerwoni popełnili kilka błędów i Włosi wyszli z tego seta zwycięzcy.
Na szczęście trener Janaszewski odpowiednio zmobilizował swój zespół w czasie przerwy, gdyż po powrocie na boisko Polacy w dobrym stylu dokończyli spotkanie.

- Dzisiejszy mecz pokazał, że jednak potrafimy grać w siatkówkę – mówił po spotkaniu Polska – Włochy Karol Janaszewski. – Bardzo cieszy nas to zwycięstwo i daje nam nadzieję na dalszą grę w tym turnieju. Zagraliśmy dziś bardzo dobrze w bloku, nasz zespół zdobył 13 punktów w tym elemencie, przy 6 punktach rywali. Poza tym popełniliśmy zdecydowanie mniej błędów i byliśmy dużo bardziej skuteczni w ataku – dodał trener Janaszewski.

Polska zagrała w składzie: Jan Król, Karol Kłos, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Jasiński, Grzegorz Wójtowicz, Fabian Drzyzga i Paweł Zatorski (libero)

Na zmiany wchodzili: Maciej Krzywiecki, Łukasz Polański