WT Mysłowice: Sesja poranna drugiego dnia zawodów

2008-09-03 13:52

Swoje pierwsze mecze w turnieju eliminacyjnym do SWATCH FIVB World Tour Myslowice 2008 Open rozegrały pary polskie. Z zawodów odpadł duet Kurek/Gancarczyk, natomiast do dalszych gier awansowały Kolasińska/Biekier.

Biało – czerwone bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie przeciwko parze norweskiej wychodząc na prowadzenie 10:8. Skandynawska para Kongshavn / Aas miała spore problemy z przyjęciem zagrywki, a co zatem idzie także ze skutecznym skończeniem akcji. Od stanu 15:12 dla Polek Norweżki zaczęły seryjnie tracić punkty po złym przyjęciu. Set zakończyła sprytnym zagraniem w ostatnie metry boiska reprezentantka Polski Renata Bekier.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry po obu stronach siatki, jednak stan ten nie trwał długo bowiem na prowadzenie wyszedł duet - Kongshavn/Aas. Nie podcięło to skrzydeł Polkom, które odrobiły straty i wywalczyły przewagę 14:11. W późniejszej fazie tej części gry Norweżki popełniały masę błędów niewymuszonych, a Polki skrzętnie to wykorzystywały. Ostatni punkt w meczu po asowej zagrywce zdobyła Renata Biekier i tym samym Polki awansowały do dalszych gier turnieju eliminacyjnego.

Kolasińska/Bekier (Pol) - Kongshavn/Aas (Nor) 2:0 (21:14, 21:15)

W drugim „ polskim” pojedynku, Garncarczyk/Kurek uległy szwajcarskiej parze Truessel/Guerra Arias 0:2. Polki przystąpiły do meczu bardzo spięte i ich pierwsze trzy zagrywki były błędne. Dopiero przy stanie 3:5 nasze zawodniczki popisały się skutecznym atakiem. As serwisowy Weroniki Kurek dał Polkom pierwszy remis w spotkaniu – 11:11. Dalsza część pierwszej partii oscylowała wokół remisu a Szwajcarki zdobywały punkty po błędach Polek zarówno w ataku jak i na zagrywce. Ostatni punkt w secie sprytnym zagraniem z drugiej piłki zakończyła Szwajcarka - Guerra Arias.
W drugim secie emocje i wyrównana walka trwały zaledwie do stanu 3:3.Od tego momentu Polki jakby zwątpiły, że mogą nawiązać równorzędną walkę ze Szwajcarkami. Bezradność Biało – czerwonych była bardzo widoczna w drugiej części seta, kiedy to parze Truessel/Guerra Arias udało się zdobyć pięć punktów z rzędu. Drugiego seta i cały mecz kończy nieudany atak Gancarczyk. Gospodynie przegrywają 21:9 i cały mecz 0:2.

Gancarczyk/Kurek (Pol)-Truessel/Guerra Arias (Sui) 0:2 (21:19, 21:9)

W trzecim spotkaniu eliminacji spotkały się ze sobą duety z Rosji i Czech. Zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki ze wschodu, łatwo pokonując swoje rywalki 2:0. W obu setach Czeszkom udało się zdobyć zaledwie po 10. punktów.

Boyko/Markova (Rus) - Hermannova/Stastna (Cze) 2:0 (21:10, 21:10)