ME U18, Loutraki: Polacy ze srebrem i brązem!

2008-09-01 15:51

Dawid Popek i Bartosz Księżarek zdobyli srebrne medale mistrzostw Europy do lat 18 w siatkówce plażowej rozgrywanych w greckiej miejscowości  Loutraki. Z brązowymi krążkami na piersi wrócą również do Polski Renata Bekier i Daria Paszek.

To kolejny medalowy sukces polskich plażowiczów w imprezach rangi mistrzowskiej.

W finale Dawid Popek i Bartosz Księżarek zmierzyli się z Ukraińcami Siergiejem Popowem i Walerym Samodajem. Polacy wygrali pierwszego seta do 17, ale już w drugim musieli uznać wyższość rywali. W tie-breaku niestety nasi siatkarze przegrali 9:15 i musieli zadowolić się tytułem wicemistrzów Europy w swojej kategorii wiekowej.
Trzecie miejsce i brązowe medale przypadły Niemcom Benjaminowi Dollhoferowi i Bengtowi Sieversowi, którzy w meczu o 3. miejsce pokonali duńską parę Kaszas/Kaszas.

Renata Bekier i Daria Paszek w półfinale przegrały z Niemkami Victorią Bieneck i Laurą Weihenmeier do 13 i 17, zaś w meczu o 3. miejsce rozgromiły rosyjską parę Sukarewa/Uszkowa w setach 21:12; 21:15.