ME Juniorów, Brno: Porażka na inaugurację

2008-08-31 20:47

W pierwszym spotkaniu mistrzostw Europy juniorów, rozgrywanych w Brnie, reprezentacja Polski uległa Rosji 2:3 (14:25; 25:21; 25:21; 9:25; 6:15). W niedzielę podopieczni Karola Janaszewskiego zmierzą się z Turcją.

Od pierwszej piłki w meczu Polska – Rosja widać było, że to spotkanie do najłatwiejszych należeć nie będzie. Rywale odrzucili Polaków od siatki mocną zagrywką, utrudniając im wyprowadzenie skutecznego ataku. Jakby tego było mało atakowali z taką mocą, że biało-czerwonym trudno było zatrzymać ich w bloku. Pierwsza partia skończyła się szybko, przegraną Polaków 14:25.

Podrażnieni porażką polscy juniorzy zmobilizowali się w dwóch kolejnych partiach wygrywając
je w zdecydowany sposób.

Problemy zaczęły się w secie numer cztery, kiedy podopieczni trenera Kondry postawili wszystko na jedną kartę i mocną zagrywką znów odrzucili Polaków od siatki. Polacy przestali istnieć na boisku czego dowodem jest  przegrana w czwartym secie do 9.

Tie break był już tylko formalnością. W szeregi Polaków, kompletnie rozbitych przez zagrywkę rywala, znów wkradła się nerwowość. Nie kończyli ataków,  kiepsko radzili sobie w obronie w wyniku czego przegrali piątą partię 6:15 i cały mecz 2:3.

- Mecze otwarcia zawsze są trudne – powiedział tuż po spotkaniu Karol Janaszewski, trener biało–czerwonych. – Nie potrafiliśmy opanować nerwów i spokojnie wejść w mecz, nasi rywale szybciej opanowali emocje. W dwóch kolejnych setach zagraliśmy dobrze, odrzucając ich od siatki. I chociaż w czwartej partii wydawałoby się, że wystarczy ich po prostu „dobić”, oni ustawili całą grę zagrywką. Podobnie rozpoczął się tie break – dodaje trener. – Rosjanie uzyskali swobodę dzięki mocnemu serwisowi i to przesądziło o wyniku dzisiejszego spotkania.

Polska zagrała w składzie: Jan Król, Fabian Drzyzga, Karol Kłos, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Jasiński, Maciej Krzywiecki oraz Paweł Zatorski (libero).
Zmiany: Łukasz Polański, Bartosz Krzysiek, Łukasz Wroński, Grzegorz Wójtowicz, Wojciech Kozłowski.