LŚ: Gładkie zwycięstwo w pierwszym meczu z Egiptem

2008-07-18 22:04

Na dwa ostatnie spotkania pomiędzy Polską a Egiptem Liga Światowa przeniosła się do Poznania i Bydgoszczy. W pierwszym meczu Polacy bez problemów pokonali podopiecznych trenera Ahmeda Zakarii 3:0 (25:21; 25:21; 25:16) i są już pewni awansu do finału w Rio de Janeiro.

Początek spotkania to koncert popsutych zagrywek po obu stronach siatki. Pierwsza przerwa techniczna 8:6 dla biało-czerwonych. Po niej drugi bieg w polu zagrywki włączył Mariusz Wlazły i dzięki niemu oraz sprytnym atakom Michała Winiarskiego powiększamy przewagę do 4 punktów (11:7). To czteropunktowe prowadzenie Polacy utrzymują do drugiej przerwy technicznej (16:12). Po przerwie powiększamy prowadzenie do sześciu „oczek” (23:17), by po chwili stracić trzy punkty w jednym ustawieniu. Przy stanie 23:20 trener Lozano prosi po czas. Szczęśliwie wygrywamy  w partii pierwszej 25:21.

Początek drugiej partii, podobnie jak pierwszej bardzo wyrównany. Polacy mimo przewagi, nie potrafili przekuć jej w wynik. Pierwsza przerwa techniczna 8:6 dla podopiecznych trenera Lozano. Tracimy jednak kolejne dwa punkty i przy remisie po 8 Krzysztofa Gierczyńskiego zmienia Marcin Wika. Ponownie stan punktowy Polski poprawia Mariusz Wlazły, którego serwisy przekraczające 120 km/h sieją spustoszenie wśród rywali. Druga przerwa techniczna 16:13 dla biało-czerwonych. Przy stanie 19:17 podwójna zmiana w polskim zespole, na boisko wchodzą Piotr Gruszka i Paweł Woicki. Męczymy się w końcówce, ale wynik ratują nasi środkowi, dzięki którym ponownie wygrywamy partię w stosunku 25:21.

Trzecią odsłonę rozpoczynamy szóstką z pierwszego seta. Pierwsza przerwa techniczna 8:4 dla biało-czerwonych. Egipcjanie grają bardzo słabo w przyjęciu, co ułatwia Polakom skuteczny, nawet pojedynczy, blok. Polscy siatkarze konsekwentnie punkt po punkcie powiększają przewagę i na druga przerwę techniczna maja już 6-punktwy zapas. Po przerwie dwie kolejne akcje na swoja korzyść zapisują biało-czerwoni i przy stanie 18:10 trener Achmed Zakaria prosi o czas dla swojego zespołu. Ale nic nie jest w stanie odebrać polskim siatkarzom zwycięstwa w tym secie i w całym spotkaniu. Wygrywają partię trzecią 25:16 i cały mecz 3:0.

Polska: Michał Winiarski (12), Daniel Pliński (5), Paweł Zagumny (1), Mariusz Wlazły (15), Łukasz Kadziewicz (8), Krzysztof Gierczyński (10) oraz Krzysztof Ignaczak (libero).
Zmiany: Marcin Wika (1), Piotr Gruszka (0), Paweł Woicki (1)

Egipt: Mohammed Gabal (6), Abel Achmed (4), Hassan Abouel (0), Saleh Youssef (16), Mohammed Badawy (5), Ahmed Fattah Abdel (0) oraz Wael Al Aydy (libero).
Zmiany: Hamdy Awad (4), Abdalla Achmed (2), Mohammed Seif (3), Mohammed El Daabousi (0).