WGP: Bonitta i Rosner o meczu z USA

2008-07-04 23:27

Marco Bonitta, trener reprezentacji Polski: Po dwóch setach mogliśmy prowadzić 2:0, ale dwa proste  błędy sprawiły, że drugiego seta jednak przegraliśmy. Trzeci set też  nie był zły, ale w czwartym zabrakło już siły i entuzjazmu. Nieźle  zagraliśmy w ataku, szczególnie w pierwszej fazie meczu. Później  dziewczyny były juz zmęczone. Idziemy do Pekinu inną drogą niż wszyscy, bez wsparcia najlepszych zawodniczek, dlatego tak trudno o  zwycięstwa.

Milena Rosner, kapitan polskiego zespołu: Początek dawał nadzieję na mile zakończenie. Niestety, kiedy Amerykanki przycisnęły, zaczęły  się problemy. Zaczęłyśmy popełniać błędy, zabrakło konsekwencji. Mimo  wszystko wyglądało to lepiej, oprócz czwartego seta  niż we Wrocławiu. Lepszy był atak i kontra, więcej było też cierpliwości w grze. Szkoda tylko, że nie do końca.