WGP, Wrocław: Porażka z USA na zakończenie

2008-06-29 16:38

W ostatnim meczu turnieju z cyklu World Grand Prix rozgrywanym we Wrocławiu, Polki uległy reprezentacji Stanów Zjednoczonych 0:3 (17:25; 16:25; 20:25).

Tym razem w pierwszej szóstce nie wystąpiła Joanna Frąckowiak, natomiast trener Marco Bonitta desygnował do gry zarówno Milenę Rosner, która nie grała w pierwszym meczu, jak i Annę Barańską, która w drugim meczu, przeciwko Tajlandii, nie wyszła w pierwszej szóstce.
Polki wyszły na boisko bardzo skoncentrowane, widać, że bardzo zależało im, by zwyciężyć w dzisiejszym spotkaniu. Pierwsza przerwa techniczna 8:6 dla biało-czerwonych. Po przerwie szwankuje przyjęcie zagrywki w polskim zespole, co pozwala rywalkom doprowadzić do wyrównania po 12. Druga przerwa techniczna 16:14 dla Stanów Zjednoczonych. Po przerwie z Polek zeszło nieco powietrze, zaczęły popełniać proste błędy w przyjęciu i ataku i przy stanie 20:15 dla USA trener Bonitta  prosi o czas. Niewiele jednak pomogły jego rady. Przegrywamy patię pierwsza 17:25.

Drugą odsłonę rozpoczynamy bardzo źle, Amerykanki prowadzą już 4:1 i 5:2 i 8:5 na pierwszej przerwie technicznej. Po niej, podopieczne trener Ping Lang tracą trzy piłki w jednym ustawieniu i Polki doprowadzają do remisu po 8. Po okresie dobrej gry, ponownie kłopoty z przyjęciem powodują, że Amerykanki odskakują na trzy punkty (12:9), a na boisko wchodzi Karolina Ciaszkiewicz, zmieniając Milenę Rosner. Druga przerwa techniczna przynosi prowadzenie Amerykanek 16:11. Po przewie przewaga rywalek stale wzrasta i sięga już nawet 8 punktów (22:14). Trener Bonitta prosi o czas w końcówce tego seta, jednak ostatecznie to Amerykanki wygrywają partię numer dwa 25:16 i obejmują prowadzenie w meczu 2:0.

W trzeciej partii na boisko powróciła Milena Rosner, zaś Annę Barańską zmieniła Joanna Frąckowiak. Polki prowadziły jedynie do pierwszej przerwy technicznej, później ponownie na boisku dominowały rywalki. Popełniamy wiele niewymuszonych błędów, co niemiłosiernie odbija się na wyniku. Przy stanie 19:14 dla Stanów Zjednoczonych Agnieszkę Bednarek zmienia Berenika Tomsia, która po raz pierwszy miała okazję zaprezentować się przed wrocławską publicznością. Dwa czasy w końcówce tej partii nie uchroniły zawodniczek trenera Bonitty przed porażką do 20 i w całym spotkaniu 3:0.

Pierwsze szóstki:
Polska: Katarzyna Gajgał (10), Agnieszka Bednarek (1), Anna Barańska (3), Milena Rosner (2), Joanna Kaczor (17), Katarzyna Skorupa (2) oraz Agata Sawicka (libero)
Zmiany: Karolina Ciaszkiewicz, Joanna Frąckowiak, Berenika Tomsia

USA: Danielle Scott-Arruda (10), Tayyiba Haneef-Park (10), Lindley Berg (2), Heathem Bown (10), Kimberly Glass (11), Logan Tom (16) oraz Nicole Davis (libero).