WGP, Wrocław: Wypowiedzi po meczu Polska - Tajlandia

2008-06-28 17:55

Marco Bonitta, trener reprezentacji Polski: Graliśmy do stanu 23:21 w czwartym secie, a potem polskiej drużyny nie było na parkiecie. Ciężko jest mówić o przyczynach porażki, muszę porozmawiać z drużyną. Nie wiem, co się stało w piątym secie, że zagrały tak słabo. Możemy grać lepiej, niż w turnieju we Wrocławiu. Ta drużyna powinna pokazać więcej niż to, co pokazała tutaj.

Milena Rosner, kapitan reprezentacji Polski: Chciałabym pogratulować gry zespołowi Tajlandii, który grał bardzo techniczną i kombinacyjną siatkówkę. Bardzo dziś chciałyśmy wygrać, ale nie byłyśmy w stanie zatrzymać blokiem ich ataków. W piątym secie dało znać o sobie zmęczenie i pewien brak koncentracji.  Chciałyśmy sprawić dziś niespodziankę kibicom, ale się nie udało. Zespół z Tajlandii, turniej po turnieju i rok po roku gra lepiej i nabiera doświadczenia.

Nataphon Srisamutnak, trener reprezentacji Tajlandii: Poradziłem zespołowi, aby grał najlepiej jak potrafi. Pogratulowałem mojej drużynie, jestem z nich bardzo zadowolony. W ubiegłym tygodniu nie udało nam się wygrać żadnego meczu, więc dzisiejsze zwycięstwo cieszy nas podwójnie.

Wilavan Apinyapong, kapitan reprezentacji Tajlandii: Popełniliśmy dziś mniej błędów niż Polki, wykorzystałyśmy też kontrataki i to była główna przyczyna naszego zwycięstwa.