WGP, Wrocław: Polska – Dominikana 1:3

2008-06-27 19:41

W pierwszym spotkaniu drugiego weekendu rozgrywek World Grand Prix we Wrocławiu, Polki uległy drużynie Dominikany 1:3 (22:25; 25:19; 17:25; 20:25).

Na początku spotkania Dominikanki uzyskują kilkupunktową przewagę i to one schodzą na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:5. Uważna gra Polek na siatce powoduje, że biało-czerwone zmniejszają straty do zaledwie jednego punktu (9:10). Polki doprowadzają do wyrównania, po 14, jednak kolejne dwie akcje na swoją korzyść zapisują Dominikanki i to one prowadzą na drugiej przerwie 16:14.  Po przerwie Joannę Frąckowiak zmieniła Karolina Ciaszkiewicz. Polki ponownie doprowadzają do wyrównania po 20.  Nasze siatkarki mają zdecydowanie słabsze przyjęcie, co utrudnia Katarzynie Skorupie dobre rozegranie. Trzykrotnie zatrzymany atak Anny Barańskiej i to rywalki mają piłkę setową. Ostatecznie tę partię wygrywają Dominikanki 25:22.

Bardzo wyrównany był początek seta numer dwa. Gra punkt za punkt z minimalnym wskazaniem na podopieczne trenera Kwieka (8:7). Naszym udaje się wyrównać na po 10, by po chwili stracić aż 4 punkty w jednym ustawieniu. Polki wzmacniają zagrywkę, czym sprawiają mnóstwo problemów swoim rywalkom. Od stanu 11:15 biało-czerwone zdobywają 5 punktów pod rząd i to one prowadzą na drugiej przerwie technicznej 16:15. Polki nie odpuszczają mocnego serwisu, w czym bryluje Anna Barańska (2 asy w tej partii) i to nasze siatkarki triumfują w tym secie 25:19.

Trzeci set był właściwie bez historii i rozgrywał się pod dyktando Dominikanek. Polki nie kończą ataków, nie kończą też piłek z kontr. Pierwsza przerwa techniczna 8:4, ale druga to już ośmiopunktowe (16:8) dla siatkarek z Dominikany. Podopieczne Marcosa Kwieka kończą niemal wszystkie piłki z krótkiej, których nie mogą zablokować nasze siatkarki. Przegrywamy tego seta zaledwie do 17.

Postawione pod ścianą Polki zaczęły partię czwartą od bardzo agresywnego ataku, który daje im prowadzenie 4:1. Trener Kwiek natychmiast prosi o czas dla swojego zespołu. Jego uwagi poskutkowały, Dominikanki wyrównują na po 4. Pierwsza przerwa techniczna przynosi minimalną przewagę Polek (8:7). Po przerwie grad błędów po polskiej stronie siatki i przy stanie 11:14 dla Dominikany, trener Bonitta prosi o czas. Na drugiej przerwie technicznej siatkarki Dominikany prowadzą 16:14.  W końcówce seta rywalki powiększają przewagę do 5 „oczek” (22:17), by zwyciężyć w partii numer cztery 25:20 i w całym meczu 3:1.

Pierwsze szóstki:
Polska: Joanna Frąckowiak (9), Katarzyna Gajgał (8), Agnieszka Bednarek (11), Anna Barańska (9), Joanna Kaczor (13), Katarzyna Skorupa (1) oraz Agata Sawicka (libero)
Zmiany: Karolina Ciaszkiewicz (1), Anna Woźniakowska (0)