Igrzyska Olimpijskie: Polacy poza czołową czwórką

2004-08-25 00:00

Polscy siatkarze przegrali w ćwierćfinale Igrzysk w Atenach z Brazylią 0:3 (22:25, 25:27, 18:25) i odpadli z rywalizacji. W klasyfikacji końcowej turnieju olimpijskiego nasza reprezentacja uplasuje się na miejscach 5-8.

Kluczowy dla losów spotkania był drugi set: nasi siatkarze objęli w końcówce prowadzenie 23:21, jednak w dwóch kolejnych akcjach punkty zdobyli Brazylijczycy. Po chwili mieliśmy pierwszą piłkę setową - jednak ostatecznie partię tę wygrali, 27:25, mistrzowie świata. Ostatni, trzeci set przebiegał już pod wyrażne dyktando ekipy Canarinhos.

Jako, że w Atenach zespoły pokonane w ćwierćfinałach nie będą rozgrywać już dalszych spotkań, Polska znajdzie się w klasyfikacji końcowej Igrzysk Olimpijskich na miejscach 5-8 (razem z Serbią i Czarnogórą, Argentyną i Grecją). Tylko dwa razy naszej reprezentacji udało się osiągnąć lepszy rezultat: podczas pamiętnego, zakończonego zwycięstwem Biało-czerwonych turnieju olimpijskiego w Montrealu (1976 r.) oraz cztery lata później w Moskwie (4. lokata). W 1968 roku w Meksyku Polacy również uplasowali się na piątej pozycji.