World Grand Prix: Polska uległa Kubie 1:3

2008-06-20 19:30

W pierwszym spotkaniu turnieju World Grand Prix we włoskim Alassio reprezentantki Polski uległy Kubankom 1:3 (25:20, 29:31, 25:21, 26:24). Polki zagrały z czarnymi kokardkami na koszulkach w hołdzie Agacie Mróz-Olszewskiej.

Marco Bonitta nie liczył na wielki mecz i  zwycięstwo. Dla niego te rozgrywki to poligon doświadczalny dla tych,  ktore walczą o igrzyska i dla części z tych, które tam na pewno  pojadą.

Poczatek spotkania nie zapowiadal wielkich emocji. Pierwszego  seta Kubanki wygrały planowo, ale w drugim zaczęły się ich kłopoty.  Polki prowadziły 7:4, 8:5, ale pierwszego setbola (22:24) miały  jednak Kubanki. Nasze siatkarki po autowym ataku Ruiz wyrównały  (24:24), by w ostatniej akcji zablokować Carcases i wygrać 26:24. W  trzecim i czwartym secie Polki odrabiały straty (18:18 w trzecim i  24:24 w czwartym), by przegrać po twardej walce, szczególnie w  ostatniej partii.

M. Bonitta: Zagraliśmy na miarę możliwości. Gdyby jeszcze przyjęcie  nie było tak słabe. Kuba to drużyna dużych możliwości, szczególnie w  serwisie i ataku

Antonio Perdomo (Kuba)
Graliśmy nierówno, ale po akresie wakacyjnym  to normalne. Najwaxniejsze, że wygraliśmy. Gramy najmocnijeszym  składem, nikogo nie brakuje, myślę, że z meczu na mecz bedzie lepiej  Z Polek najbardziej podobała mi się 17 (Joanna Kaczor). To naprawdę  bardzo ciekawa atakująca.

Polki zagrały w składzie: Dziękiewicz, Gajgał, Ciaszkiewicz, Kaczor, Sadurek, Woźniakowska oraz Sawicka (libero).
Zmiany: Frąckowiak, Barańska