Liga Światowa: Rehabilitacja w drugim meczu

2008-06-15 12:59

W drugim spotkaniu Ligi Światowej, rozgrywanym w Aleksandrii, biało-czerwoni tym razem pokonali drużynę Egiptu 3:1 (25:20, 13:25,25:17, 25:21) i do Chin polecą z bilansem jednego zwycięstwa i jednej porażki.

Polacy rozpoczynają spotkanie od prowadzenia 5:0, kiedy trener Egipcjan prosi o czas. Po przerwie gospodarze zdobywają kolejne dwa punkty. Jednak to nasi reprezentanci schodzą na pierwszą przerwę techniczną z sześcioma „oczkami” przewagi nad rywalem. Na drugiej przerwie technicznej polska drużyna prowadzi 16:9. Po przerwie gospodarze odrabiają kilka punktów, grając dobrze szczególnie przez środek z drugiej linii. Pod koniec tego seta trener Raul Lozano wprowadza na parkiet Łukasza Żygadło i Bartosza Kurka w miejsce Pawła Woickiego i Piotra Gruszki. Przewaga naszego zespołu nieco topnieje (19:23). Ostatecznie pierwsza partia kończy się zwycięstwem naszej reprezentacji 25:20.

Drugą partię Egipcjanie rozpoczynają mocno skoncentrowani. Udane ataki i dobra zagrywka Salaha oraz seria błędów naszej drużyny doprowadza do trzech punktów przewagi rywala (6:3). Pierwsza przerwa techniczna (8:4).  Po przerwie na parkiecie w miejsce Krzysztofa Gierczyńskiego pojawia się Michał Bąkiewicz i od razu zdobywa punkt dla polskiej drużyny. Jednak sporo błędów po polskiej stronie, głównie na zagrywce i wiele nieskończonych ataków powoduje, że przewaga gospodarzy z każdą minutą rośnie. Trener Lozano wprowadza na boisko Zbigniewa Bartmana za Marcina Wikę i Łukasza Żygadło za Pawła Woickiego. Przewaga Egipcjan na drugiej przerwie technicznej wynosi aż dziewięć punktów, a po przerwie wzrasta nawet do dziesięciu „oczek”. W tej drugiej partii gra polskiej drużyny zupełnie nie przypomina tej z pierwszej odsłony. W końcówce seta na parkiet powraca Krzysztof Gierczyński, jednak to gospodarze zapisują tę partię na swoją korzyść wygrywając wysoko 25:13.

W trzecim secie od pierwszych minut prowadzą gospodarze. Jednak polski zespół doprowadza do wyrównania, na pierwszej przerwie technicznej prowadząc 8:5. Po przerwie polski blok znowu zaczyna pracować nieco słabiej, a gospodarze szybko odrabiają straty i doprowadzają do remisu (12:12). Mimo nie najlepszej gry na drugiej przerwie technicznej polski zespół prowadzi dwoma punktami. Po przerwie gospodarze popełniają sporo błędów, a po polskiej stronie siatki lepiej funkcjonuje blok. Nasi reprezentanci grają również dużo lepiej w ataku. Trzecia partia kończy się zwycięstwem naszego zespołu 25:17.

Czwartą partię Polacy rozpoczynają z Wojciechem Grzybem w miejsce Łukasza Kadziewicza. Od pierwszych minut tej partii prowadzi reprezentacja Polski. Jednak gospodarze znowu szybko doprowadzają do remisu (5:5). Polska drużyna wychodzi na dwupunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. Po przerwie Przewaga Polaków stopniowo powiększa się, a gospodarze popełniają coraz więcej błędów. Egipcjanie zaczynają odrabiać straty, skutecznie grając blokiem i doprowadzają do remisu 14:14. Przy stanie 18:20 na parkiecie pojawiają się Bartosz Kurek i Łukasz Żygadło w miejsce Pawła Woickiego i Piotra Gruszki. Końcówka tej partii należy zdecydowanie do naszej reprezentacji. Ostatni punkt w tym spotkaniu zapisuje na koncie naszej drużyny Krzysztof Gierczyński. Ostatecznie partia ta kończy się przy stanie 25:21 a całe spotkanie 3:1 dla Polski.

Polacy rozpoczęli spotkanie w składzie: Piotr Nowakowski (10), Piotr Gruszka (16), Łukasz Kadziewicz (3), Paweł Woicki (2), Marcin Wika (12), Krzysztof Gierczyński (9) oraz Piotr Gacek (libero)
Zmiany: Łukasz Żygadło, Michał Bąkiewicz (1), Bartosz Kurek (2), Wojciech Grzyb (2), Zbigniew Bartman (0).