Igrzyska Olimpijskie: druga wygrana Polaków

2004-08-21 00:00

Polscy siatkarze odnieśli drugie zwycięstwo na turnieju olimpijskim w Atenach, pokonując Tunezję w czterech setach. O tym, czy Biało-czerwoni awansują do ćwierćfinałów, zadecydują ostatnie mecze grupowe, w poniedziałek.

Nasza reprezentacja przełamała się po dwóch kolejnych porażkach, jednak z wyniku konfrontacji z mistrzami Afryki nie możemy być całkowicie usatysfakcjonowani. Plan zakładał zwycięstwo do zera; niestety Tunezyjczycy zdołali rozstrzygnąć na swoją korzyść drugiego seta. Polacy prowadzili w tej partii już 15:9, jednak stracili aż siedem kolejnych punktów! Pierwszą piłkę setową Tunezja miała przy stanie 24:21. Nasi siatkarze zdołali obronić dwa setbole, jednak przy trzecim byli już bezradni.

Pozostałe sety przebiegały pod dyktando Biało-czerwonych, którzy wyraźnie wciąż nie są jednak w swojej najwyższej formie. Najważniejsze, że potrafili się odnaleźć po dwóch - poniesionych w kiepskim stylu - porażkach. Po raz pierwszy na turnieju olimpijskim w wyjściowym składzie pojawił się Michał Bąkiewicz, który zasłużył z pewnością na słowa pochwały: zdobył aż 18 punktów najskuteczniejszym graczem w polskim zespole. O jeden punklt więcej zapisał na swoim koncie najlepszy z Tunezyjczyków, Marouane Fehri.