Turniej kwalifikacyjny do IO, Espinho: Polacy zmiażdżyli Indonezję

2008-05-31 17:29

W drugim dniu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, biało-czerwoni gładko pokonali Indonezję 3:0 (25:20; 25:17; 25:23) i w niedzielę, w ostatnim spotkaniu turnieju, zagrają z Portugalią o przepustkę do Pekinu.

Trener Lozano dokonał jednej zmiany w stosunku do meczu wczorajszego – w pierwszej szóstce wyszedł Piotr Nowakowski, zmieniając Łukasza Kadziewicza.

Od początku spotkania to był mecz do jednej bramki. Nawet przez chwilę nie było wątpliwości, kto zejdzie z boiska jako zwycięzca. W pierwszym secie zaczynamy od wysokiego prowadzenia 5:0, pierwsza przerwa techniczna 8:2, zaś druga przyniosła już 8-punktowe prowadzenie Polaków. Tradycyjna podwójna zmiana w polskim zespole: Piotr Gruszka i Paweł Woicki za Mariusza Wlazłego i Pawła Zagumnego. Ostatecznie wygrywamy do 20 i obejmujemy prowadzenie w meczu.

Drugą odsłonę rozpoczynamy nieco rozkojarzeni, od straty 2:4. Michała Winiarskiego zmienia Marcin Wika. Na pierwszej przerwie technicznej przegrywamy 5:8. Ta niewielka przewaga drużyny Indonezji utrzymuje się do stanu po 11. Bardzo dobrze w dzisiejszym spotkaniu wychodzą Polakom ataki z drugiej linii. To głównie dzięki nim odrobiliśmy straty do rywali. Przy stanie 14:12 dla podopiecznych trenera Lozano, czas dla zespołu Portoryko. Druga przerwa techniczna 16:13 dla polskich siatkarzy. W końcówce dwa asy serwisowe Sebastiana Świderskiego przypieczętowują zwycięstwo 25:17.

Trzeciego seta zaczynamy, tak, jak kończyliśmy poprzednią partię z Marcinem Wiką na przyjęciu. Wyrównany początek tej odsłony, pierwsza przerwa techniczna 8:7 dla zespołu z Portoryko. Wyrównany okres gry po obu stronach siatki, jednak już druga przerwa techniczna 16:14 dla biało-czerwonych. Męczymy się w końcówce i siatkarze Hu Xingu doprowadzają do wyrównania po 19. Trener Lozano prosi o czas, by na końcówkę meczu zmobilizować swoich zawodników. Udało się, mimo zaciętej końcówki, wygrać tego seta do 23 i cały mecz 3:0.

Pierwsze szóstki:
POLSKA: Piotr Nowakowski (6), Michał Winiarski (6), Daniel Pliński (8), Paweł Zagumny (0), Mariusz Wlazły (13), Sebastian Świderski (13) oraz Krzysztof Ignaczak (libero).
Zmiany: Piotr Gruszka (6), Paweł Woicki, Marcin Wika (7).

INDONEZJA: Joni (14), Affan (14), Didi (0), Ayip (10)Joko (4), Adam (5) oraz Bagus (libero)
Zmiany: Erwin (0),  Riviansyah (0)