powrót
Klasyfikacja końcowa sezonu 2007/2008
2008-05-26 14:46
Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej poniżej przedstawia klasyfikację końcową sezonu 2007/2008 w poszczególnych rozgrywkach ligowych.
PLS
|
1
|
PGE Skra Bełchatów
|
|
2
|
Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
|
|
3
|
Mlekpol AZS Olsztyn
|
|
4
|
Jastrzębski Węgiel SSA
|
|
5
|
Asseco Resovia SSA Rzeszów
|
|
6
|
ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle
|
|
7
|
Płomień SSA Sosnowiec
|
|
8
|
Jadar Sport SSA Radom
|
|
9
|
AZS Politechnika Warszawska
|
|
10
|
Delecta Bydgoszcz
|
Spadek do I ligi
|
LSK
|
1
|
MKS Muszynianka Fakro Muszyna
|
|
2
|
PTPS Farmutil Piła
|
|
3
|
SSK Winiary Bakalland Kalisz
|
|
4
|
BKS Aluprof Bielsko-Biała
|
|
5
|
MKS Dąbrowa Górnicza
|
|
6
|
Energa Gedania Gdańsk
|
|
7
|
AZS AWF Poznań
|
|
8
|
KPSK Stal Mielec
|
|
9
|
Pronar Zeto Astwa AZS Białystok
|
|
10
|
GCB Centrostal Bydgoszcz
|
Spadek do I ligi
|
I liga Mężczyzn
|
1
|
Trefl Piłka Siatkowa SA Gdańsk
|
Awans do PLS
|
2
|
KS Poznań
|
|
3
|
AZS PWSZ Nysa
|
|
4
|
EnergiaPro Gwardia Wrocław
|
|
5
|
KPS Skra II Bełchatów
|
|
6
|
GTPS Gorzów Wielkopolski
|
|
7
|
ASPS Avia Świdnik
|
|
8
|
BBTS Siatkarz Original Bielsko-Biała
|
|
9
|
MCKiS Energetyk Jaworzno
|
|
10
|
AZS AWF MOW Orzeł Międzyrzecz
|
|
11
|
SMS PZPS I Spała
|
|
I liga Kobiet
|
1
|
Impel Gwardia Wrocław
|
Awans do LSK
|
2
|
TS Wisła Enion Energia Kraków
|
|
3
|
SCS Sokół Chorzów
|
|
4
|
KS Piast Szczecin
|
|
5
|
KPS Skra Bełchatów
|
|
6
|
TKS-T Budowlani Toruń
|
|
7
|
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
|
|
8
|
PSPS Chemik Police
|
|
9
|
SPS AZS Politechnika Częstochowa
|
Spadek do II ligi
|
10
|
PLKS Pszczyna
|
Spadek do II ligi
|
11
|
SMS PZPS I Sosnowiec
|
|
II Liga Mężczyzn
Grupa I
|
1
|
Stelmet AZS UZ Zielona Góra
|
|
2
|
KS Joker Piła
|
|
3
|
STS Olimpia Sulęcin
|
|
4
|
MSKS Orion Sulechów
|
|
5
|
KU AZS UAM Poznań
|
|
6
|
KS Morze Bałtyk Szczecin
|
|
7
|
MKS Cuprum Lubin
|
|
8
|
MKS MDK Trzcianka
|
|
9
|
TS Juventur Koksownia Wałbrzych
|
|
10
|
KGHM Metraco PWSZ Ikar Legnica
|
Spadek do ligi wojewódzkiej
|
Grupa II
|
1
|
MKS Sudety Meblomarket Kamienna Góra
|
|
2
|
LKS Czarni Wirex Rząśnia
|
|
3
|
MKS Bzura Ozorków
|
|
4
|
MKS Kama Rosiek Syców
|
|
5
|
KS AZS Rafako Racibórz
|
|
6
|
Delic Pol Norwid Częstochowa
|
|
7
|
KS Warta Działoszyn
|
|
8
|
Pamapol Siatkarz Wieluń
|
|
9
|
UKS Karo Strzelce Opolskie
|
Spadek do ligi wojewódzkiej
|
10
|
UKS SMS Łódź
|
Spadek do ligi wojewódzkiej
|
11
|
SMS PZPS II Spała
|
|
Grupa III
|
1
|
Pronar Parkiet Hajnówka
|
Awans do I ligi
|
2
|
Pekpol Ostrołeka
|
|
3
|
ZKS Ślepsk Augustów
|
|
4
|
GTS PEIYING Wilga Garwolin
|
|
5
|
KS AZS UWM II Olsztyn
|
|
6
|
Ósemka ELMO Siedlce
|
|
7
|
SKF Legia Warszawa
|
|
8
|
KKS Armat Kozienice
|
|
9
|
GTS Gdańsk
|
|
10
|
WTS Warka
|
Spadek do ligi wojewódzkiej
|
Grupa IV
|
1
|
MKS MOS Będzin
|
Awans do I ligi
|
2
|
KS Błękitni Ropczyce
|
|
3
|
KS FART Kielce
|
|
4
|
AZS PWSZ Karpaty Krosno
|
|
5
|
RCS Radom
|
|
6
|
KU AZS Politechnika Krakowska
|
|
7
|
MOS Wola Warszawa
|
|
8
|
TS Hejnał Kęty
|
|
9
|
SK Górnik Radlin
|
|
10
|
MCKiS Jaworzno
|
Spadek do ligi wojewódzkiej
|
II Liga Kobiet
Grupa I
|
1
|
EC Wybrzeże TPS Rumia
|
|
2
|
ChTPS Chodzież
|
|
3
|
Pałac II WSG Bydgoszcz
|
|
4
|
MLKS PKS Zawisza Sulechów
|
|
5
|
Energa Gedania II Gdańsk
|
|
6
|
Skarpa Toruń
|
|
7
|
PTPS Farmutil II Piła
|
|
8
|
SKS Start Łódź
|
|
9
|
AZS AWF II Poznań
|
|
10
|
LKSS Sokół Mogilno
|
Spadek do ligi wojewódzkiej
|
Grupa II
|
1
|
Remagum MOSiR Mysłowice
|
|
2
|
KS Impel Gwardia II Wrocław
|
|
3
|
WSH Płomień Sosnowiec
|
|
4
|
PTK Holding S.A. KŚ AZS Politechniki Śląskiej
|
|
5
|
Domex AZS Częstochowa
|
|
6
|
MMKS Gaudia Budmel Trzebnica
|
|
7
|
MCKiS Jaworzno
|
|
8
|
BKS II Bielsko-Biała
|
|
9
|
MKS Świdnica
|
Spadek do ligi wojewódzkiej
|
10
|
MKS Zawiercie
|
Spadek do ligi wojewódzkiej
|
11
|
SMS II PZPS Sosnowiec
|
|
Grupa III
|
1
|
KS Organika Budowlani Łódź
|
Awans do I ligi
|
2
|
LTS Legionovia Legionowo
|
|
3
|
AZS AWF Warszawa
|
|
4
|
ZEO NIKE Ostrołęka
|
|
5
|
UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki
|
|
6
|
KS AZS Politechnika Radomska
|
|
7
|
ŁKS Łódź
|
|
8
|
MKS Sparta Warszawa
|
|
9
|
AZS BTPS Białystok
|
|
10
|
UKS Jedynka Łomża
|
Spadek do ligi wojewódzkiej
|
Grupa IV
|
1
|
MKS Andrychów
|
Awans di I ligi
|
2
|
UMKS Łańcut
|
|
3
|
Szóstka Black Red White Biłgoraj
|
|
4
|
KS Dalin Myślenice
|
|
5
|
Anser Siarka Tarnobrzeg
|
|
6
|
AZS AGH Wisła Kraków
|
|
7
|
AZS Uniwersytet Ekonomiczny Kraków
|
|
8
|
MKS MOS Maraton Krzeszowice
|
|
9
|
KS Armatura Kraków
|
|
10
|
TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski
|
Spadek do ligi wojewódzkiej
|
11
|
STS Sandecja Nowy Sącz
|
Spadek do ligi wojewódzkiej
|
Awans do II ligi Kobiet: TPS Czarni Słupsk, KSTS Alpat Gdynia, AZS Karpaty Krosno, KS Olimpia Jawor, MUKS Poprad Stary Sącz
Awans do II ligi Mężczyzn: AZS Opole, MKS Czarni Pruszcz Gdański, KPS Progress Września, MKS MOS II Będzin, TS Volley Rybnik
|