Turniej kwalifikacyjny do IO, Tokio: Polki zwyciężają Kazachstan

2008-05-18 10:14

W drugim z siedmiu spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich rozgrywanym w Tokio, reprezentacja Polski zmierzyła się z drużyną Kazachstanu. Tym razem Polki od początku postawiły twarde warunki i wygrały z podopiecznymi Viktora Zhuravleva 3:0 (25:20; 25:15; 25:19).

Od początku spotkania widać duża koncentrację i spokój w obozie biało-czerwonych. Polki konsekwentnie, punkt po punkcie, zmierzają do celu. Na pierwszej przerwie technicznej poradziły 8:5. Dobrze radzi sobie w ataku Anna Podolec, która w stosunku do meczu z Japonią zmieniła w pierwszej szóstce Katarzynę Skowrońską. To właśnie dzięki jej trudnej zagrywce Polki powiększają przewagę do 6 punktów (11:5). Druga przerwa techniczna 16:9 dla podopiecznych Marco Bonitty. Tracimy trzy punkty w jednym ustawieniu i trener biało-czerwonych zdecydował się na wzięcie czasu. Dwa autowe ataki Barańskiej i Podolec spowodowały, że zrobiło się nieco nerwowo w polskiej drużynie. Tym razem jednak Polki nie pozwoliły sobie na narzucenie gry przez rywalki i wygrały tę partię 25:20. W końcówce seta trener Bonitta dokonał podwójnej zmiany, na boisko weszły Katarzyny: Skowrońska i Skorupa.

W drugiej odsłonie nasze panie od początku wypracowały sobie kilkupunktową przewagę.
Na drugiej przerwie ta przewaga sięga już 8 punktów. Przy stanie 17:9 Małgorzatę Glinkę zmienia Milena Rosner, zaś w końcówce Annę Barańską zmienia Karolina Ciaszkiewicz, zaś Annę Podolec Katarzyna Skowrońska. Przewaga Polek w tym secie jest miażdżąca. Wygrywamy 25:15.

Trzecia partia rozpoczęła się podobnie, jak dwie poprzednie od prowadzenia Polek 8:5. Polki spokojnie i konsekwentnie punktowały rywalki, na druga przerwę prowadząc 16:10. Wszystkie elementy w grze naszej reprezentacji składało się w jedną skuteczną i zwycięską całość. Polki triumfują w partii trzeciej 25:19 i w całym spotkaniu 3:0.

Polki zagrały w składzie: Agnieszka Bednarek, Maria Liktoras, Anna Barańska, Małgorzata Glinka-Mogentale, Milena Sadurek-Mikołajczyk, Anna Podolec oraz Mariola Zenik (libero)
Zmiany: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Katarzyna Skorupa, Milena Rosner, Karolina Ciaszkiewicz.