Turniej kwalifikacyjny do ME, Olsztyn: Czarnogóra zwycięża nad Węgrami

2008-05-17 16:29

Drugi dzień turnieju kwalifikacyjnego do ME 2009 w Olsztynie i kolejne dwa spotkania. W pierwszym, reprezentacja Czarnogóry pokonała Węgry 3:1 (25:21; 25:23; 28:30; 27:25).

Pierwszy set należał do najbardziej wyrównanych w dotychczasowych spotkaniach. Walka punkt za punkt, obie drużyny starały się unikać prostych błędów. Pierwsza część spotkania zakończyła się zwycięstwem reprezentacji Czarnogóry 25:21.

Set drugi, podobnie jak pierwsza odsłona dzisiejszego meczu, to bardzo wyrównana walka. Nieznaczna – dwupunktowa - przewaga uzyskana po drugiej przerwie technicznej pozwoliła dowieźć reprezentacji Czarnogóry zwycięstwo w drugim secie 25:23.

Trzecia część spotkania to początkowa dominacja drużyny z Węgier. Po pierwszej przerwie technicznej przewaga ta wzrosła do czterech punktów 15:11. Zespół z Czarnogóry rozpoczął odrabianie strat i na drugiej przerwie technicznej tracił już tylko jeden punkt. Końcówka seta bardzo wyrównana. Jednopunktowe prowadzenie przy stanie 23:22 uzyskała drużyna Czarnogóry. Zespół z Węgier doprowadził do wyrównania i po nerwowej grze na przewagi wygrał tego seta, przedłużając swoją szanse na wygranie spotkania.

Początek czwartej odsłony to zdecydowana przewaga zespołu z Węgier. Dobra gra, przede wszystkim w ataku pozwoliła po pierwszej przerwie technicznej uciec rywalom na cztery punkty (10:6). Jednak w końcówce seta ekipa z Czarnogóry przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę i po bardzo nerwowej drugiej części seta wygrała całe spotkanie 3:1.