Turniej kwalifikacyjny do IO, Tokio: Polska – Japonia 1:3

2008-05-17 13:05

W pierwszym spotkaniu interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich rozgrywanych w Tokio, reprezentacja Polski uległa drużynie Japonii 1:3 (20:25; 25:27; 25:19; 17:25).

Polki, nieco stremowane, mają bardzo złe otwarcie meczu. Przegrywają 0:4. Marco Bonitta prosi o czas dla swojego zespołu. Pierwsza przerwa techniczna 8:4 dla reprezentacji Japonii. Polki mają problem ze skończeniem ataku, nasze rywalki podbijają niemal wszystkie piłki. Trener Bonitta dokonuje podwójnej zmiany, schodzą; Milena Sadurek i Katarzyna Skowrońska-Dolata, a wchodzą: Katarzyna Skorupa i Anna Podolec. Druga przerwa techniczna 16:10 dla Japonii. Dzięki dobrej grze Anny Podolec powoli odrabiamy straty, zmniejszając prowadzenie rywalek do 1 punktu. Końcówka jednak należała ponownie do podopiecznych trenera Yanagimoto. Biało-czerwone ulegają w partii pierwszej 20:25.

Drugiego seta rozpoczynamy z Podolec i Skorupą. Tym razem początek partii pod dyktando polskich zawodniczek. Prowadzimy na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Po niej jednak coś znowu zacina się w polskiej ekipie, problemy z przyjęciem powodują, że na boisko wchodzi kapitan polskiej drużyny Milena Rosner. Druga przerwa techniczna 16:13 dla Japonii. Polki grają czujniej na siatce, wyrównują stan w secie numer dwa na po 17 i wychodzą na prowadzenie 19:18. Nerwowa końcówka seta na przewagi  i mimo, że Polki prowadziły już 24:22, niestety zwycięskie w tej partii okazały się Japonki 27:25.

Po dłuższej przerwie pomiędzy drugim i trzecim setem, Polki wyszły bardzo zmobilizowane
i skoncentrowane. Pierwsza przerwa techniczna 8:7 dla biało-czerwonych. Po tym time out powiększamy prowadzenie do 4 punktów (12:8; 14:10; 15:11). Druga przerwa techniczna 16:11 dla naszych zawodniczek. Po niej, Japonki zmniejszają straty do 3 „oczek” i przy stanie 19:16 trener Bonitta prosi o czas. Wraca na boisko Katarzyna Skowrońska. Wygrywamy partie trzecią 25:19.

W czwartym secie na boisko wraca Milena Sadurek. Nie układa się jednak gra Polkom. Fantastyczna gra w obronie rywalek i ataki z kontry powodują, że Japonki uzyskują 3-4-punktową przewagę, której nie potrafią zniwelować podopieczne Marco Bonitty. Po nieudanym ataku Katarzyny Skowrońskiej i stanie seta 18:13 dla Japonii wracają: Katarzyna Skorupa i Anna Podolec. W końcówce seta trener Bonitta dwukrotnie poprosił o czas, jednak Japonki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa ani w tej partii, którą wygrywają 25:17, ani w całym meczu 3:1.

Polki zagrały w składzie: Agnieszka Bednarek, Maria Liktoras, Anna Barańska, Małgorzata Glinka-Mogentale, Milena Sadurek, Katarzyna Skowrońska-Dolata oraz Mariola Zenik (libero)
Zmiany: Anna Podolec, Katarzyna Skorupa, Milena Rosner