Turniej kwalifikacyjny do ME: Juniorzy również z awansem!

2008-03-30 22:33

Reprezentacja Polski juniorów pokonała 3:2 (25:23, 21:25, 22:25, 25:21, 15:13) zespół Niemiec w ostatnim spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy, rozgrywanego w niemieckim Kienbaum. Wygrana ta dała Polakom awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy, który rozgrywany będzie na początku września w czeskim Brnie.

Polacy rozpoczęli w składzie:
Fabian Drzyzga, Maciej Krzywiecki, Łukasz Wiśniewski, Jan Król, Mateusz Jasiński, Karol Kłos i Paweł Zatorski (libero)

- O zwycięstwie nad Niemcami zadecydowała przede wszystkim bardzo dobra gra środkiem, gra w bloku oraz przyjęcie zagrywki. Bardzo dobrze zagrał Jan król, zaś koncertowo wręcz bronił nasz libero Paweł Zatorski. Mecz był bardzo wyrównany i nerwowy i niuanse decydowały o zdobyciu każdego punktu. W trzecim secie straciliśmy już wiarę w sukces, jednak czwarty set odbudował psychicznie moich zawodników i w tie breaku pokazali naprawdę dobrą grę. Bardzo cieszymy się y awansu, jednak już jutro wracamy do Polski, do Spały, by pracować przed finałami mistrzostw Europy – powiedział po spotkaniu z Niemcami Karol Janszewski, trener reprezentacji Polski juniorów.