Witczak i Klimek brązowymi medalistami ME U'23 na plaży

2004-08-01 00:00

Dominik Witczak i Grzegorz Klimek wywalczyli brązowe medale na zakończonych w niedzielę w Brnie (Czechy) Mistrzostwach Europy do lat 23! W spotkaniu o III miejsce nasi reprezentanci pokonali 2:1 (21:18, 20:22, 15:11) rosyjską parę Wasiliewkij/Żłoba.

Po złoto sięgnęli Hiszpanie, Herrera i Mesa, gładko wygrywając w finale z niemiecką parą Krug/Urbatzka. Wśród kobiet bezkonkurencyjne okazały się siostry Nystroem z Finlandii - znane polskim kibicom chociażby z występu na ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy do lat 23 w Starych Jabłonkach. Tak jak w zeszłym roku bliskie medalu były Polki: Anna Białobrzeska i Joanna Kuchczyńska, które tym razem uplasowały się na piątej pozycji. Druga nasza para, Julia Jurczyk/Martyna Wardak, zajęła 19. lokatę.

To już drugi w tym roku medal reprezentantów Polski w młodzieżowcyh Mistrzostwach Europy. Tydzień temu w słoweńskim Koprze także po brąz sięgnęli rywalizujący w kategorii do lat 20 Michał Lach i Kamil Łyczko.