Turniej Kwalifikacyjny do IO: Turcja – Finlandia 2:3

2008-01-07 19:28

Pierwszy set był wyrównany, z małym wskazaniem na siatkarzy Finlandii. W końcówce seta żaden  z zespołów nie mógł rozstrzygnąć partii na swoją korzyść. W końcu, po bardzo długiej wymianie, 34:32 kończą Turcy i obejmują prowadzenie w meczu.

Druga partia to wyraźna dominacja podopiecznych trenera Mauro Berruto. Tym razem Finowie nie pozwolili sobie na narzucenie stylu gry. Od początku odskoczyli na kilka punktów i przewagę te utrzymali do końca seta, wygrywając patię drugą 25:18.

Trzeci set 25:22 dla Turków, zaś czwarty w tym samym stosunku dla Finów.

W tie breaku to gospodarze szybko objęli prowadzenie i niesieni dopingiem ponad 2-tysiecznej publiczności prowadzili już 5:1 i 6:3, by ostatecznie przegrać 12:15 i cały mecz 2:3.

Pierwsze szóstki:
Turcja: Ulas Kiyak, Sinan Tanik, Volkan Guc, Akif Oner, Can Ayvazoglu, Faith Ulusoy i Nuri Sahin (libero) oraz Ozkan Hayirli, Selcuk Keskin, Buleni Kandemir, Ismail Kurtar, Ali Cayir.

Finlandia: Mikko Esko, Tuomas Sammuelvuo, Janne Heikkinen, Olli Kunnari, Mikko Oivainen, Konstantin Shumov i Tapio Kangasiniemi (libero) oraz Olli-Pekka Ojansivu, Matti Hietanen