Turniej Kwalifikacyjny do IO: Włochy - Holandia 3:0

2008-01-07 15:59

Dobre otwarcie w pierwszym secie mieli Holendrzy, którzy prowadzili już 11:6. Seria błędów w ataku podopiecznych Petera Blange spowodowała, że Włosi odrobili straty i wyszli na prowadzenie 13:12. Druga cześć pierwszej partii była bardzo wyrównana i zakończyła się zwycięstwem Włochów 29:27.

Druga partia toczyła się punkt za punkt do stanu po 14. Od tego momentu Holendrzy stanęli i końcówka bezapelacyjnie należała już tylko do Włochów, którzy wygrali tę odsłonę 25:18.

Trzeci set należał już tylko i wyłącznie do siatkarzy Andrea Anastasiego. Holendrów całkowicie opuściła wiara w to, że mogą wygrać to spotkanie. Ulegają w partii trzeciej do 10 i w całym meczu 3:0.

Pierwsze szóstki:
Włochy: Luigi Mastrangelo, Manuel Coscione, Alberto Cisowa, Hristo zlatano, Vigor Bovolenta, Matej Cernic i Loris Mania (libero) oraz Ventceslav Simeonov, Cristian Savani.

Holandia: Nico Freriks, Robert Horstink, Kay van Dijk, Wytze Kooistra, Rob Bontje, Jeroen Trommel i Marko Klok (libero) oraz Yannick van Harskamp, Guido Gortzen, Christian van der Wel.