Szombathely: Dania – Belgia 0:3

2007-11-28 20:34

W pierwszym meczu grupy B turnieju prekwalifikacyjnego rozgrywanego w węgierskim Szombathely reprezentacja Belgii pokonała drużynę Danii 3:0 (28:26; 25:22; 25:20).

Pierwszy set przebiegał na styku, z minimalnym wskazaniem na Belgów. Duńczycy doprowadzili jednak do wyrównania w końcówce partii na po 20. Mieli nawet piłkę setową, której jednak nie skończyli. Błędy w końcówce podopiecznych trenera Freda Sturma spowodowały, że to Belgowie rozstrzygnęli partię pierwszą (28:26) na swoją korzyść.

Drugi set przebiegał podobnie, jak pierwszy. Kilkupunktowe prowadzenie Belgów skończyło się remisem po 20. Tym razem jednak Belgowie wzmacniając zagrywkę, głównie za sprawą Christofa van Goethem, wygrali końcówkę seta 25:22 i objęli prowadzenie w meczu 2:0.

Również w trzeciej odsłonie Duńczycy nie mogli znaleźć sposobu, by odmienić losy spotkania. Belgowie, również nie grali porywająco, ale dziś to wystarczyło na rywali. Set trzeci 25:20 dla Belgii i cale spotkanie 3:0.

Mecz obserwowali polscy siatkarze, którzy dziś odbyli jeden poranny godzinny trening. Jutro sztab szkoleniowy również zaplanował poranny trening.

- Duńczycy ustępują nam na pewno warunkami fizycznymi. Nie prezentowali się też dobrze w zagrywce. Jednak widać, że jest to zespół dobrze poukładany, prowadzony zresztą przez amerykańskiego trenera. Ich najmocniejszymi punktami są dwaj przyjmujący Ditlevsen i Knutsen, wiec jutro będziemy musieli właśnie na nich zwrócić szczególną uwagę – oceniał jutrzejszych rywali Polaków, Alojzy Świderek, II trener reprezentacji Polski.