Kladno: Druga porażka biało-czerwonych

2007-11-25 20:10

W drugim sparingu reprezentacji Polski i Czech i tym razem nasi rywale okazali się lepsi. W Kladnie Czesi pokonali podopiecznych Raula Lozano 0:3 (18:25; 23:25; 22:25).

Początek spotkania i słaba gra w przyjęciu, powodują, że nie potrafimy wyprowadzić skutecznego ataku i zdobyć punktu. Czesi odrzucają nas zagrywka, na pierwsza przerwę techniczną tracimy aż 6 punktów. Po przerwie mnożą się błędy w polskim zespole, druga przerwa techniczna 16:8. Michała Winiarskiego zmienia Michał Bąkiewicz. Ale i on nie zdołał wpłynąć na poprawę przyjęcia polskiej drużyny. Kolejny czas dla biało-czerwonych trener Lozano zadysponował przy stanie 20:10. Końcówka seta 5:8 dla podopiecznych trenera Hanika, którzy wygrywają seta pierwszego 25:18.

Druga partia była wyrównana, żadna z drużyn nie uzyskała większej niż 2-punktowa przewagi. Pierwsza przerwa techniczna 8:7 dla biało-czerwonych. Przy stanie 14:12 dla Czechów, podwójna zmiana  w polskiej drużynie: na boisko wchodzą Łukasz Żygadło i Grzegorz Szymański, zmieniając Zagumnego i Wlazłego. Druga przerwa techniczna 16:13. Po przerwie Sebastiana Świderskiego zmienia Piotr Gruszka. Odrabiamy straty, zmniejszając prowadzenie Czechów do 1 „oczka” (21:20). Przy stanie 24:23 Raul Lozano prosi o czas, po którym rywale kończą seta drugiego 25:23.

Set trzeci, podobnie jak poprzedni, bardzo wyrównany. Pierwsza przerwa techniczna 8:6 dla polskiej drużyny. Polacy prowadzili już nawet trzema punktami (14:11), jednak trzy kolejne akcje to Czesi rozstrzygnęli na swoją korzyść. Raul Lozano wzywa swoich zawodników do ławki. Druga przerwa techniczna 16:14 dla czechów. Po przerwie na boisko wchodzi Wojciech Jurkiewicz zmieniając Marcina Możdżonka. Prowadzimy 21:19, jednak ponownie nie kończymy ataków, nadziewając się na czeski blok. Przegrywamy seta trzeciego 22:25 i całe spotkanie 0:3.

Pierwsze szóstki:
Polska: Michał Winiarski (1), Paweł Zagumny (2), Wojciech Grzyb (9), Mariusz Wlazły (5), Sebastian Świderski (5), Marcin Możdżonek (3) oraz Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Michał Bąkiewicz (4), Łukasz Żygadło, Grzegorz Szymański (7), Piotr Gruszka (6), Wojciech Jurkiewicz.

Czechy: Martin Lebl (5), Jiri Novak (5), Jiri Popelka (21), David Konecny (23), Lukas Tichacek, Jiri Kral (7) oraz Martin Krystof (libero)