Puchar Świata: Polska – Włochy 0:3

2007-11-09 07:19

W szóstym spotkaniu Pucharu Świata w Sapporo mistrzynie Europy z roku 2003 i 2005 ulegają mistrzyniom Europy z 2007 roku 0:3 (15:25; 15:25; 18:25). Polki w tej edycji PŚ mają więc na swoim koncie 4 porażki i dwa zwycięstwa.

Rozpoczynamy dobrze, od skutecznych ataków Katarzyny Skowrońskiej i Anny Podolec. Od stanu po 5 coś zacina się w polskim zespole, nie kończymy ataków, Włoszki blokują Annę Podolec, myli się dwukrotnie Małgorzata Glinka. Pierwsza przerwa techniczna 8:5 dla Włoszek. Po przerwie nic nie zmienia się w obrazie gry i przewaga Włoszek rośnie do 5 „oczek” (10:5). Trener Bonitta prosi o czas. Po reprymendzie trenera odrabiamy trzy punkty i to Massimo Barbolini wzywa swoje podopieczne do ławki. Przy stanie 15:10 Milena Rosner zmienia na boisku Annę Podolec. Druga przerwa techniczna 16:10 dla naszych rywalek, po której Magdalena Śliwa zmienia na rozegraniu Milenę Sadurek. Niestety zmiany personalne w polskim obozie nie przynoszą zmiany gry. Przewaga Włoszek jest już nie do zniwelowania, ulegamy w partii pierwszej 15:25.

Polki obudziły się w secie drugim, ale było to krótkie przebudzenie. Mimo dwupunktowej straty (1:3), trzy kolejne akcje rozstrzygamy na swoją korzyść. Siła ataku zespołu włoskiego jest bardzo duża, pokazują też wspaniałą obronę. Pierwsza przerwa techniczna 8:6 dla reprezentacji Włoch. Po przerwie przewaga rywalek rośnie, zdobywają trzy punkty, my zaś żadnego. Ponownie Annę Podolec zmienia Milena Rosner. Druga przerwa techniczna 16:11 dla zespołu trenera Barboliniego. Po przerwie nawiązujemy walkę, odrabiając dwa punkty, ale wciąż przewaga rywalek jest kilkupunktowa. Przy stanie 18:13 trener Bonitta prosi o czas. Wchodzą na boisko Agata Sawicka i Agnieszka Bednarek. Końcówka seta ponownie dla Włoszek, które wygrywają seta numer dwa 25:15.

Trzeci set nie zmienił obrazu gry tego spotkania. Włoszki prowadziły 6:2 i 8:4 i były dziś zdecydowanie lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Druga przerwa techniczna 16:9. Polki nie były w stanie przełamać złą passę i wygrać choć jedną partię w tym meczu. Przegrywamy trzecią odsłonę do 18 i cale spotkanie 0:3.

Polki rozpoczęły w składzie:
Katarzyna Skowrońska-Dolata, Eleonora Dziękiewicz, Anna Podolec, Małgorzata Glinka-Mogentale Milena Sadurek, Maria Liktoras oraz Mariola Zenik.
Zmiany: Milena Rosner, Magdalena Śliwa, Agata Sawicka, Agnieszka Bednarek

W sobotę, 10. listopada o godz. 11.30, Polki zagrają z gospodyniami turnieju - Japonią.