Puchar Świata: Polki rozgromiły Kenię

2007-11-07 05:42

W ostatnim spotkaniu drugiej fazy Pucharu Świata, rozgrywanym w Sendai, Polki gładko pokonały Kenię 3:0 (25:12; 25:10; 25:15).

W pierwszej szóstce  nie wyszły Małgorzata Glinka-Mogentale i Anna Podolec. Zastąpiły je Milena Rosner i Klaudia Kaczorowska. W otwarciu pierwszego seta gra toczyła się punkt za punkt. Tuż przed pierwszą przerwą techniczną Polki odskakują na dwa oczka 8:6. Po przerwie biało-czerwone grają swoje i systematycznie powiększają prowadzenie. Druga przerwa techniczna przynosi prowadzenie 16:9. Przy stanie 17:10 na boisko wchodzi Agnieszka Bednarek, zmieniając Eleonorę Dziękiewicz, zaś akcję późnej Milenę Sadurek zastępuje Magdalena Śliwa. W końcówce wchodzi również Agata Sawicka. Mimo całkowicie zmienionej szóstki Kenijki nie są w stanie nawet w najmniejszym stopniu zagrozić podopiecznym Marco Bonitty. Polki wygrywają partię pierwszą 25:12.

Drugiego seta rozpoczynamy od wysokiego prowadzenia 4:1, 5:2, na pierwszą przerwę prowadząc 8:5. Nasze rywalki popełniają wiele błędów, a biało-czerwone zaskakują je różnymi wariantami ataku, traktując nieco treningowo dzisiejszą potyczkę. Druga przerwa techniczna 16:6. Mistrzyniom Czarnego Lądu udało się jeszcze wywalczyć 4 punkty, przy 9 naszych, dających nam zwycięstwo w drugiej odsłonie i prowadzenie w meczu 2:0.

Obraz trzeciej partii był lustrzanym odbiciem dwóch poprzednich. Wysokie, niczym niezagrożone prowadzenie Polek: 5:0, 8:2 i 13:6, i kwestią do rozstrzygnięcia było jedynie to, czy Kenijki zdobędą więcej niż 10 punktów w tej partii. Tym razem im się to udało, rozluźnione Polki straciły kilka punktów, na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:11. Po przerwie Marię Liktoras zmienia Eleonora Dziękiewicz, która od razu popisuje się skutecznym blokiem. To jednostronne widowisko kończą Polki wynikiem 25:15, bez dużego nakładu sił wyrywając z Kenią 3:0.

Polki rozpoczęły w składzie: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Eleonora Dziękiewicz, Milena Sadurek, Milena Rosner, Maria Liktoras, Klaudia Kaczorowska oraz Mariola Zenik.
Zmiany: Agnieszka Bednarek, Magdalena Śliwa, Agata Sawicka.

Czwartek, 8. listopada jest dniem przerwy. Zespoły przenoszą się do Sapporo i Kumamoto. Przed Polkami trudne spotkania trzeciej fazy: z Włoszkami (9.11), Japonkami (10.11) oraz Serbkami (11.11).