Puchar Świata: Łatwe zwycięstwo nad Peru

2007-11-03 08:29

W drugim spotkaniu Pucharu Świata grupy B, która swoje mecze rozgrywa w Hamamtsu, biało-czerwone łatwo pokonały drużynę Peru 3:0 (25:17; 25:17; 25:16).

Pierwszy set rozpoczynamy zaskakująco, od trzech straconych akcji 0:3. Szybko jednak odwracamy losy gry, głównie dzięki bardzo dobrej grze w bloku. Pierwsza przerwa techniczna 8:5 dla biało-czerwonych. Przy stanie 11:6 trener peruwiański Enio de Figueiredo prosi o czas. Polki rozwijają się z akcji na akcję, grają poprawnie w każdym elemencie, co przekłada się na wysokie prowadzenie podopiecznych Marco Bonitty. Druga przerwa techniczna 16:10 dla Polek. Po przerwie Peruwianki zmniejszają straty do 4 punktów, na poprawę przyjęcia wchodzi za Małgorzatę Glinkę-Mogentale, Agata Sawicka. Glinka wraca na dwie ostatnie piłki seta,  którego kończy atakiem na 25:17.

Drugą partię rozpoczynamy od wysokiego 6:1 prowadzenia. Pierwsza przerwa techniczna 8:3 dla biało-czerwonych. Przy stanie 9:5, ponownie, jak w pierwszym secie, wchodzi na boisko Agata Sawicka. Dobry okres gry naszych rywalek, które doprowadzają do zniwelowania przewagi Polek do dwóch „oczek” (13:11). Na boisku w polskiej drużynie pojawia się Klaudia Kaczorowska. Przed drugą przerwą techniczną ponownie odskakujemy na 4 punkty (16:11). Po przerwie Marco Bonitta dokonuje zmiany taktycznej – za Milenę Sadurek wchodzi Agnieszka Bednarek. Peruwianki jednak nie są w stanie zagrozić dziś naszym siatkarkom. Podobnie, jak partię pierwszą, wygrywamy do 17.

Trzecią odsłonę, podobnie jak poprzednią, rozpoczynamy od prowadzenia 4:1 i 5:2, pierwsza przerwa techniczna – 8:5 dla polskiej drużyny. Trener Enio de Figueiredo dokonywał zmian, jednak nie znalazł dziś sposobu na nasze zawodniczki. Druga przerwa techniczna 16:9. Po przerwie na boisko wchodzi Anna Podolec, która wczoraj dobrze zaprezentowała się w meczu z Brazylią. Peruwianki straciły wiarę we własne siły i zwycięstwo w tym meczu. A nasze siatkarki akcja po akcji spokojnie zmierzały do wygranej. Trzecia partia 25:16 i cały mecz 3:0.