ME kobiet: Zwycięstwo Polek na inaugurację

2007-09-21 21:29

W inauguracyjnym spotkaniu mistrzostw Europy kobiet, podwójne obrończynie tytułu - biało-czerwone gładko pokonały Hiszpanki 3:0 (25:21; 25:22; 25:20).

Rozpoczynamy wyśmienicie, od prowadzenia 4:0. Polki grają bardzo dobrze w obronie i w bloku, Hiszpanki nie mogą skończyć ataku. Pierwsza przerwa techniczna 8:5 dla biało-czerwonych. Przewaga Polek sięga 4 „oczek” (12:8 i 14:10). Trener drużyny hiszpańskiej wykorzystał dwa czasy, Marco Bonitta nie widział potrzeby, by wzywać swoje podopieczne na time-out. Druga przerwa techniczna 16:12 dla Polek. Niestety po przerwie coś popsuło się w grze naszego zespołu, tracimy punkty i przy stanie 19:18 trener Bonitta prosi o czas. Po przerwie Hiszpanki wyrównują na po 19 i do końca seta trwa walka nerwów o każdy punkt. W końcówce to Polki zachowały więcej zimnej krwi, dobrze na zagrywce spisała się nasza rozgrywająca – Milena Sadurek i wygrywamy partię pierwszą 25:21.

Początek drugiego seta daje 3-punktowe prowadzenie Hiszpanek (7:4). Polki wyrównują na po 7. Pierwsza przerwa techniczna 8:7 dla podopiecznych trenera Ureńa. Od stanu po 11 Polki odskakują na dwa punkty, zaś na drugą przerwę techniczną prowadzą 16:13. Przewaga Polek sukcesywnie rosła i wynosiła już w tej fazie seta 5 punktów (18:13 i 19:14). Katarzyna Skowrońska-Dolata serwuje asa, zaś przy stanie 24:19 na boisko wchodzi Anna Podolec na podwyższenie bloku za Dorotę Świeniewicz. Hiszpanki bronią dwie piłki setowe, ale muszą uzans wyższość Polek przy trzeciej. Wygrywamy 25:22.

Pierwsza przerwa techniczna w partii trzeciej 8:5 dla naszych siatkarek. Hiszpanki wyrównują na po 8 i odjeżdżają na dwa „oczka”. Przy stanie 10:12, trener Bonitta prosi o czas. Jego uwagi poskutkowały, Polki wyrównują na po 13. Druga przerwa techniczna minimalnie dla podopiecznych trenera Ureńa. Po przerwie Polki włączyły piaty bieg i punkt po punkcie powiększały przewagę nad rywalkami. Przy stanie 21:17 dla naszych siatkarek na boisko wchodzi Małgorzata Glinka. Polki nie dały sobie wyrwać zwycięstwa w tej partii. Set i mecz kończy blok: Sadurek-Dziękiewicz 25:20 i 3:0.

Pierwsze szóstki:
Polska: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Maria Likoras, Eleonora Dziękiewicz, Dorota Świeniewicz, Milena Sadurek, Milena Rosner oraz Mariola Zenik (libero)

Hiszpania: Elena Garcia, Lorena Weber, Maria Isabel Fernandez, Amaranta Fernandez, Patricia Aranda, Daniela Patino oraz Diana Castano (libero).