ME mężczyzn: Konferencja prasowa po meczu Polska - Finlandia

2007-09-11 15:14

Raul Lozano, trener reprezentacji Polski: Duże komplementy dla drużyny Finlandii. Dwie rzeczy mieli dziś lepsze od nas, przyjęcie i atak, zrobili też dobrą robotę w obronie. Sytuacja jest dla nas bardzo trudna, bo mamy problemy ze skończeniem ataku.

Sebastian Swiderski, kapitan reprezentacji Polski: Gratulacje dla zespołu Finlandii, zagrali bardzo dobre spotkanie, pokazali, że nieprzypadkowo wygrali z Bułgarią 3:0 i po walce przegrali z Włochami 2:3. Dziś w każdym secie mieliśmy przestój, który później bardzo ciężko było nam odrobić. Przeciwnicy wykorzystali to i w każdym secie końcówki wygrywali oni. Życzę im, żeby awansowali do finału. Zasługują na to.

Mauro Berruto, trener reprezentacji Finlandii: Bardzo wierzę, że będziemy kontynuować dobra passę. Czterech moich podstawowych zawodników zdobywało dziś dużo punktów. Jestem naprawdę dumny z moich zawodników. Kiedy na początku nam nie szło, powiedzieliśmy sobie, że musimy dać z siebie wszystko, maksymalnie się skoncentrować. Bardzo lubię czytać ksiązki i teraz czytam taką, którą nie chciałabym nigdy skończyć, bo każda wygrana jest jak nowa strona tej książki. Chciałbym, aby ta bajka niech trwała wiecznie.

Tuomas Sammelvuo, kapitan reprezentacji Finlandii: Kontynuujemy naszą dobrą grę w drugiej fazie mistrzostw Europy. Mieliśmy dziś bardzo dobrą obronę, choć mieliśmy trochę problemów na początku meczu z kontratakiem. Wykorzystaliśmy swoje szanse w końcówce setów i to dało nam zwycięstwo. Mieliśmy tez trochę problemów z zagrywką, głównie nasz rozgrywający. Musimy się skoncentrować przed jutrzejszym meczem, bo będzie to bardzo trudne i ważne spotkanie.