ME mężczyzn: Polska przegrywa z Finlandia 0:3.

2007-09-11 15:09

W pierwszy spotkaniu II fazy mistrzostw Europy podopieczni Raula Lozano przegrywają z Finlandią 0:3 (20:25; 27:29; 21:25). Oznacza to, że Polacy stracili szansę na awans do półfinału mistrzostw.

Raul Lozano dokonał dwóch zmian w pierwszej szóstce swojego zespołu. Sebastiana Świderskiego zastąpił Michał Bąkiewicz, zaś Łukasza Kadziewicza Wojciech Grzyb.
Rozpoczynamy od prowadzenia 2:0. Finowie jednak wyrównują na po 2. Wypracowujemy dwupunktową przewagę (5:3 i 6:4), jednak i tym razem Finowie wyrównują na po 6. Druga przerwa techniczna 8:6 dla biało-czerwonych. Dobrze w przyjęciu spisuje się Michał Bąkiewicz, funkcjonuje również nasz blok. Finowie wyrównują na po 12 i od tego momentu trwa wyrównana walka punkt za punkt. Przed drugą przerwą techniczną odskakujemy ponownie na 2 „oczka”. Przy stanie 17:15 Daniela Plińskiego zmienia na zagrywce Robert Prygiel. Niestety tracimy punkt, po chwili drugi i ponownie na tablicy widnieje remis. Kolejna akcja stracona i trener Lozano po raz pierwszy w tym secie bierze czas. Za chwilę drugi, kiedy potrójny blok zatrzymuje atak Szymańskiego. Po przerwie nie kończymy ataku, mnożą się błędy i Finowie prowadza już 23:18. W końcówce na boisko wchodzi Bartosz Kurek i Sebastian Świderski, ale ten set jest już dla nas stracony. Przegrywamy 20:25.

W drugiej partii mamy dobre otwarcie, jednak tuż przed pierwszą przerwą techniczną rywale odskakują na 2 punkty (8:6). Przy stanie 10:11 Wojciecha Grzyba zastępuje Łukasz Kadziewicz. Wyrównujemy na po 12. Druga przerwa techniczna 16:15 dla podopiecznych Raula Lozano. Na zagrywkę wchodzi Michał Bąkiewicz i dzięki jego silnym serwisom udaje się naszemu blokowi złapać ataki Finów. Powiększamy przewagę do 3 punktów 19:16, trener Mauro Berruto prosi o czas. Jego siatkarze odrabiają straty, doprowadzając do remisu po 20. Nerwowa końcówka, w której pierwsi piłkę setową mają Finowie. Bronimy w sumie 4 piłki setowe, jednak kapitulujemy przy piątej. 29:27 dla Finlandii.

Fatalnie zaczynamy seta trzeciego: otrzymujemy żółtą kartkę za wyrzucenie piłki w trybuny przez Pawła Zagumnego, słabe przyjęcie i Finowie prowadza już 6:1. Na boisko wchodzi Sebastian Świderski. Pierwsza przerwa techniczna 8:4 dla Finlandii. Nie możemy odrobić tej straty. Druga przerwa techniczna 16:12 dla zawodników trenera Berruto. Przy stanie 13:18 trener Lozano bierze czas, jednak przewaga rywali jest tak duża, że nie jesteśmy jej w stanie odrobić. Przegrywamy partię trzecią 21:25 i cały mecz 0:3.

Pierwsze szóstki:
POLSKA: Michał Winiarski (13 punktów), Daniel Pliński (7), Paweł Zagumny (3), Wojciech Grzyb (6), Grzegorz Szymański (11), Michał Bąkiewicz (1) oraz Piotr Gacek (libero).
Zmiany: Robert Prygiel (0), Bartosz Kurek (0), Sebastian Świderski (3), Łukasz Kadziewicz (5).

FINLANDIA: Mikko Esko (4), Tuomas Sammelvuo (11), Janne Heikkinen (11), Olli Kunnari (12), Mikko Oivanen (13) Konstantin Shumov (4) oraz Tapio Kangasniemi (libero).
Zmiany: Antki Siltala (0).