ME mężczyzn: Polska – Rosja 0:3

2007-09-09 20:04

W ostatnim meczu grupy B pierwszej fazy mistrzostw Europy reprezentacja Polki uległa Rosji 0:3 (22:25; 23:25; 14:25). Obie ekipy zapewniły sobie awans do drugiej fazy mistrzostw, Polacy z dwiema porażkami, Rosjanie z kompletem zwycięstw.

Nie mamy dobrego otwarcia, przegrywamy 3:6 i 4:7. Pierwsza przerwa techniczna 8:5 dla Rosji. Po przerwie jednak zaczyna funkcjonować nasz blok. Wyrównujemy na po 9 i wychodzimy na prowadzenie po 10. Trener Alekno zmuszony jest wziąć czas. Po przerwie dwie akcje z rzędu kończą Rosjanie i to oni prowadza jednym „oczkiem’. Polacy jednak uważnie na siatce, nie dają rywalom zwiększyć dystansu. Druga przerwa techniczna 16:15 dla Sbornej. Po przerwie Michał Winiarski i Łukasz Kadziewicz atakują w aut i Rosjanie powiększają przewagę do trzech punktów. Przy stanie 17:19 Sebastiana Świderskiego zmienia Michał Bąkiewicz, a przy stanie 20:22 Daniela Plińskiego zastępuje Robert Prygiel. Ten od razu serwuje asa. W końcówce bronimy piłkę setową, jednak przegrywamy tę partię 22:25.
Pierwsza przerwa techniczna w drugim secie, podobnie jak w pierwszym, 8:5 dla Rosjan. Przy stanie 6:9 zmiana na środku w polskim zespole – Łukasza Kadziewicza zastępuje Wojciech Grzyb. Przy stanie 8:11 trener Lozano prosi o czas. Poprawiamy zagrywkę i wyrównujemy na po 15. Druga przerwa techniczna 16:15 dla biało-czerwonych. W końcówce partii to jednak Rosjanie odskakują na dwa punkty, bronimy piłkę setową, jednak Szymański atakuje w aut i przegrywamy 23:25.
Początek trzeciego seta wyrównany, choć z minimalnym wskazaniem na ekipę Vladimira Alekno. Pierwsza przerwa techniczna 8:6 dla Rosjan. Dwie akcje kończą Rosjanie i przy czteropunktowej stracie trener Lozano wzywa swoich zawodników do ławki. Bezradność w ataku powiększa naszą stratę do 7 „oczek” (6:13). Przewaga Rosjan stale rośnie i na drugą przerwę techniczna prowadza już 16:7. Kompletnie nie potrafimy odnaleźć się w meczu, pojedyncze bloki Rosjan z łatwością pozbawiają nas punktów. Przegrywamy seta trzeciego 14:25 i cale spotkanie 0:3.

Pierwsze szóstki:
POLSKA: Michał Winiarski (9 punktów), Daniel Pliński (6), Paweł Zagumny (1), Łukasz Kadziewicz (4), Grzegorz Szymański (14), Sebastian Świderski (2) oraz Piotr Gacek (libero).
Zmiany: Robert Prygiel (1), Michał Bąkiewicz (0), Wojciech Grzyb (1).

ROSJA: Semen Poltavskiy (12), Alexander Kosarev (9), Sergey Tetyukhin (11), Vadim Khamuttskikh (2), Alexander Volkov (11), Aleksey Kuleshov (9) oraz Alexey Verbov (libero).

Zmiany: Pavel Kruglov (0), Yury Berezhko (0), Alexey Ostapenko (1).