ME mężczyzn: Belgia – Rosja 0:3

2007-09-06 17:14

W inauguracyjnym spotkaniu mistrzostw Europy grupy B reprezentacja Belgii uległa Rosji 0:3 (17:25; 20:25; 22:25).

Pierwszy set był wyrównany jedynie do stanu 16:13 dla Rosjan. Po drugiej przerwie technicznej Belgowie nie mogli przełamać bloku rosyjskiego i ostatecznie ulegli w tej partii do 17.

Drugą odsłonę Belgowie rozpoczęli od prowadzenia 2:0 i 3:2, jednak było to ich ostatnie prowadzenie w tym secie. Druga przerwa techniczna, podobnie jak w partii pierwszej, 16:13 dla Sbornej. Po niej, większość ataków skutecznie kończyli Rosjanie i tym razem to oni byli triumfatorami. Zwyciężyli 25:20 i objęli prowadzenie w meczu 2:0.

Najbardziej wyrównany był set trzeci, w którym Belgowie nie pozwolili rywalom odskoczyć i na pierwszą przerwę techniczną to podopieczni Claudio Gewehra prowadzili 8:7. Podczas drugiej jednak wszystko wróciło do normy, 16:14 dla ekipy rosyjskiej. Belgowie nie dawali za wygraną, chcąc odmienić losy meczu, ale sil starczyło tylko na 22:25.

Pierwsze szóstki:

BELGIA: Kristof Hoho, Jo van Decraen, Christom van Goethem, Frank Depestele, Wouter Verhelst, Gert van Walle oraz Manuel Callbert (libero).

ROSJA: Semen Poltavskiy, Alexander Kosarev, Vadim khamuttskikh, Yury Berezhko, Alexander Volkov, Alexey Kuleshov oraz Alexey Verbov (libero).

W pierwszym spotkaniu w Sankt Petersburgu – Hiszpania pokonała Słowenię 3:1 (16:25; 25:20; 25:21; 25:18).