Liga Światowa: rewanż na Francuzach

2004-06-26 00:00

Polscy siatkarze wzięli rewanż za piątkową porażkę wygrywając drugi mecz z Francją 3:2. Było to szóste zwycięstwo naszej reprezentacji w tegorocznej Lidze Światowej.

Biało-czerwoni zagrali w sobotę w Nantes bardzo nierówno: obok znakomitych momentów (fenomenalna postawa w tie-breaku, wygranym do 8!) zdarzały im się chwile słabości, jak chociażby w czwartym secie. Nasi siatkarze mieli realną szansę na zwycięstwo w trzech setach, jednak po wygraniu inauguracyjnej partii, w drugiej pozwolili Francuzom na zniwelowanie bezpiecznej wydawało się przewagi (prowadziliśmy 21:17!).

Dzięki tej wygranej Polska pozostała liderem grupy B. Przed naszą reprezentacją kolejny wyjazd - w przyszły weekend rozegramy dwa mecze w Bułgarii.